•  eBelakrajina.si  •  eDolenjska.si  •  eLjubljana.si  •  ePosavje.com  •  ePrimorska.si
•  Galerija  •  Forum  •  Poslovni imenik Posavja
V novico

Želite objaviti svojo novico ali dogodek?

ePosavje.com - Dodaj med priljubljene

Novinarska konferenca po nesreči

PDFPrintE-mail

 

Novice lahko komentirate v našem forumu >>> FORUM

Policijska uprava Krško - 26.10.2009, novinarska konferenca po prometni nesreči na Čatežu

Nesreča na Čatežu, Foto: arhiv ePosavje

Na Policijski upravi Krško so v ponedeljek, dan po prometni nesreči na Čatežu (v kateri so bila udeležna tri vozila, od tega dve policijski vozili), podali izjavo za javnost.

Do prometne nesreče na Čatežu je prišlo, ko sta policijski vozili na nujni vožnji (eno iz smeri Brežic, drugo iz smeri Krške vasi) v križišču trčili v pravilno razvrščeno Alfo 147, celjskih registrskih oznak. Operativno komunikacijski center (OKC) Policijske uprave Krško je namreč v nedeljskem dopoldnevu prejel klic iz mejnega prehoda Obrežje, da je državljan Hrvaške pri njih prijavil dogodek, ko naj bi voznica avtomobila peljala v nasprotni smeri, od mejnega prehoda Obrežje proti Čatežu.

Patrulji trčili v pravilno razvrščeno Alfo

OKC je nato obvestil patrulje Policijske postaje Brežice, da bi zaprli priključek na avtocesto in ustavili vsa vozila, ki bi se znašla na avtocesti v ogroženi smeri. Patrulji iz Krške vasi in Brežic sta nato na nujni vožnji (s sireno in signalnimi znaki) trčili v križišču pod mostom, ob tem pa je obe vozili odbilo v pravilno razvrščen osebni avtomobil.

Poškodovani: Pet policistov, trije v osebnem vozilu

V trčenju je bilo tako poškodovanih 8 oseb, od tega 3 v osebnega vozilu in 5 v dveh policijskih. V avtomobilu sta bila lažje poškodovana 59-letni voznik in 55-letna sopotnica, 83-letnica (z varnostnim pasom pripeta je sedela na zadnjem sedežu) pa je bila huje poškodovana.

Poškodovani so bili odpeljani v brežiško bolnišnico, kot tudi 26-letni voznik službenega vozila policije (ter njuna 27-letni sopotnik in 27-letnica sopotnica). Prav tako sta bila v brežiški bolnišnici na opazovanju tudi 36-letni voznik drugega policijskega vozila in njegov 36-letni sopotnik. Vsi policisti so bili v ponedeljek odpuščeni v domačo oskrbo.

Ko je bilo ugotovljeno, da ima eden od udeležencev hude telesne poškodbe, za povzročitev nesreče pa naj bi bili odgovorni policisti, so s PU Krško obvestili tudi oddelek Vrhovnega tožilstva Republike Slovenije. In sicer zaradi suma storitve kaznivega dejanja povzročitve prometne nesreče iz malomarnosti po 323. členu Kazenskega zakonika Republike Slovenije.

Pri vseh treh voznikih ni bilo ugotovljene prisotnosti alkohola. Policisti pa so danes čez dan, po posnetkih z nadzornih videokamer, uotovili, da je eno izmed vozil res peljalo v nasprotni smeri (od mejnega prehoda proti Mokricam, kjer je nato tudi izstopilo), vendar voznice ali voznika domevno črne Škode Octavia, slovenskih registrskih oznak, še niso izsledili.

Robert Perc, tiskovni predstanik Policijske uprave Krško, se je ob tem zahvalil tudi medicinski sestri in zdravstvenemu tehniku, ki sicer na kraju dogodka nista bila po službeni dolžnosti, sta pa nudila pomoč še pred prihodom reševalcev. Kot smo poročali že včeraj, so po nesreči posredovali tako reševalci Nujne medicinske pomoči (NMP) Zdravstvenega doma (ZD) Brežice, kot reševalci NMP ZD Krško. Pa tudi gasilci Poklicne gasilske enote Krško.

Videozapisi:


01 - "Dve policijski patrulji iz Brežic,...., sta istočasno zapeljali v križišče cest pod avtocesto..."


02 - "Iščemo tudi voznika-(co), ki naj bi vozil-a v nasprotni smeri od Obrežja proti Čatežu"


03 - "Prav tako ocenjujemo, da so policisti imeli razlog za uporabo modre luči in sirene"


04 - Vprašanja novinarjev - "...pa bo v takem primeru policist ohranil službo?"


05 - Vprašanja novinarjev - "Kakšni sta bili hitrosti teh policijskih vozil?"

 

(bš)

Povej naprej:

Facebook    Deli.cio.us    reddit    Digg    StumbleUpon    Newsvine

Dodaj komentar

Uredništvo spletnega portala ePosavje.com ne odgovarja za objavljene komentarje, ki so jih poslale naše bralke in bralci.
Prosimo za strpno debato!


Varnostna koda
Osveži

 
Poslovni imenik Posavja
 

Preberite še

Previous Next












Izdelava spletnih strani

Referendum




Sodelovanje

Gimnastično društvo RAIN Krško
Karizma Krško
Nogometni klub Krško
Odbojkarsko društvo Brestanica
Rokometni klub Krško

Kostak Krško, d.d.

Kako do nas?

ePosavje na Facebook ePosavje na Blogger ePosavje na Myspace ePosavje na Twitter ePosavje na GoogleBuzz

Poslovni imenik Posavja

Forum

Blog