Koncert vokalne skupine Aves
Sreda, 04 Junij 2008 12:19
Foto: arhiv Vokalne skupine Aves
Trema in navdušenje sta bila prisotna v petek, 30. maja, v Glasbeni šoli v Krškem, saj je bil na sporedu 1. samostojni koncert novo nastale Vokalne skupine Aves.
Pred polno dvorano so se predstavile z živahnim programom. Aleksandra, Tamara, Tanja, Tatjana, Tina, Nina, Mateja F., Meta, Antea, Anja, Tjaša, Mateja K., Petra in Darja, so z zborovodkinjo Niko stopile na oder ob pomoči tolkalca Mitje Kuslja ter zapele Kanon, nadaljevale z znano True Colors, v aranžmaju Darje Dobršek, na sopran saksofon pa je zaigral Matjaž Škoberne ter prvi del končale z Oh, happy day.
Ko je povezovalec programa Janko Uršič kratko predstavil zgodovino Avesa, so se v ozadju punce hitro preoblekle, saj je sledil Valček, v katerem se moški in ženske kregajo. Da je vse skupaj izgledalo pristno, je polovico zbora predstavljalo nizke glasove moških, druga polovica pa visoko vreščeče ženske. Program so nadaljevale z Let it shine, Po jezeru bliz Triglava ter What a wonderful world, venčkom slovenskih popevk in When the Saints/Down by the river side (slednje tri v aranžmaju zborovodje Nike Tkalec), zaključile pa z že zelo znano I will follow him, v aranžmaju Dejana Učakarja, skladbo so nekatere članice vokalne skupine že zapele na odmevnem koncertu Pihalnega orkestra Videm Krško ob 50. obletnici, 6. oktobra 2007, a sicer preoblečene v nune.
Ker je bila dvorana navdušena nad koncertom, so ob pomoči Petra Gabriča na klarinetu in Tomaža Rožanca na harmoniki zapele še znanega Avsenikovega Pastirčka ter zaključile program z zahvalo vsem gostom (med njimi je bil tudi Peter Urek, ki je zbor kar polovico programa spremljal na klavirju) in pesmijo Pozimi pa rožice ne cveto ter povabile vse poslušalce na klepet.
Vklopite zvočnike, udobno sedite in uživajte:
True Colors
Oh, happy day
Valček
Let it shine
What a wonderful world
Po jezeru bliz Triglava
Venček slovenskih popevk
When the saints/Down by the river side
I'll follow him
![]() |
|
Preberite še
- 13.03.2010 | Artiče obiskali vesoljci. Le v igri
- 10.03.2010 | Knjiga Otrok brez otroštva
- 08.03.2010 | Gledališka predstava Medved
Naj
- Poplave v Posavju - 25.december
- Kronika, 20.1.2010
- Koncert vokalne skupine Aves
- Vlak povozil mlajšega moškega
- Koncert Pihalnega orkestra Videm
- Zeleni krog Krško za brezplačni bus
- Briljantina pred polno dvorano
- FOTO: Žur leta 2008 v Krškem
- Folkloristi iz Artič pred ministri
- Popoldan z gasilci PGE Krško
- FOTO: Razdejanje na Sremiču
- Bučanje po Bučanju 2008
- Dan odprtih vrat SV s poroko
- ŽRK Brežice iz prve ženske lige
- RK Krško : MRD Dobova 33:25
- S policisti na "zeleni meji"
- Na drugi strani z obeh strani
- FOTO: Bili smo na Šrotu 2008
Izbor novic
Referendum
Sodelovanje





Hiša
Zanimive
Zadnje novice
Forum
-
Krški rokometaši v 1.A ligi
12 Mar 2010 | 19:11
-
Frizer
12 Mar 2010 | 8:42
-
MLADINSKI CENTER KRŠKO
11 Mar 2010 | 12:27
-
Kako se obvarovati pred prehladi?
1 Mar 2010 | 12:37
-
Voda iz plastenke ali vodovoda?
26 Feb 2010 | 8:35
Blog
-
Mestni redar, kje si?
3 Mar 2010 | 14:40
-
Ah, ti Žurnal ti
2 Mar 2010 | 11:52
-
Saj internet ja nič ne šteje...
21 Feb 2010 | 21:14






2010
2010
Slovenijo
Krško
2009
Posavje
Posavje
Celulozar Krško
Posavje
Videozapisi
Kako poslati novico ali dogodek?
Postanite prijatelji.
Reportaže










