Skip to Content

Izdelava spletnih strani - pridružite se nam!

7. blagoslov konj na Slinovcah

Attention, open in a new window. PDFPrintE-mail

 

Že 7. blagoslov konj na Slinovcah

Prišlo je veliko konjenikov iz Kostanjevice na Krki in širše okolice, Foto: Matej Jordan

Na Slinovcah v Kostanjevici na Krki je danes potekal že 7. tradicionalni blagoslov konj, ki ga je organiziralo Društvo Gorjanska konjenica. Kot nam je povedal Milan Vodopivec, konje blagoslavljajo z namenom, da bodo zdravi, da bodo kobile imele zdrave žrebete ter da bodo jezdeci imeli srečo pri jahanju konj. Okoli 120 konj je tako prišlo iz kar sedmih krajev, Kostanjevice, Senovega, Cerkelj, Brežic, Šentjerneja in okolice.

Konje je blagoslovil kostanjeviški duhovnik, Toni Prijatelj. Po izredno številčnem blagoslovu, ki ga je spremljalo lepo vreme, so si udeleženci in obiskovalci privoščili še okrepčilo.

Fotografije v Galeriji


Video: Matej Jordan

 

 
 





Izbor novic

  • ePosavje+

    Napovednik | Klik

  • Zabava+

    Škisova tržnica 2008 Letošnja Škisova tržnica tudi po posavsko | Klik

  • Kultura+

    Zlati Pihalni orkester Kapele Pihalni orkester Kapele je prejel zlato plaketo v 1.težavnostni stopnji.

     

  • Gospodarstvo+

    Veterinarska postaja v Kostanjevici na Krki

    V Kostanjevici odslej veterinarska postaja.

  • Šport+

    Celulozarji na Ptuju

    Celulozarji na Ptuju | Galerija

     

  • Ostale novice+

    Kostanjeviško Ribo rešili izpod mosta (Foto: Matej Jordan) Izginulo Kostanjeviško Ribo našli pod mostom; je že na suhem.| Klik

Referendum




Sodelovanje

Arhiv novic





  • Napovednik
  • Galerija
Previous Tab Next Tab

Zadnje novice