Na Policijski upravi Novo mesto slovesno ob dnevu policije

Domov | Ostale novice | Na Policijski upravi Novo mesto slovesno ob dnevu policije
Na Policijski upravi Novo mesto slovesno ob dnevu policije
Foto: Policijska uprava Novo mesto

Na novomeški policijski upravi so 27. junija pripravili slovesnost ob dnevu policije, na kateri so podelili tudi priznanja za širjenje varnostne kulture ter za zasluge in prispevek k razvijanju in krepitvi varnosti.

»Danes je naš dan - dan slovenske policije. Je naš praznik. Je spomin na dejanja, na katera smo lahko upravičeno ponosni. Številni še aktivni policisti in miličniki obujamo spomine na tiste zgodovinske dni, ko sta dvom in strah zamenjala odločnost in pogum. Slovenski miličniki smo nedvomno močno zaznamovali osamosvojitvena prizadevanja in rojstvo nove države Slovenije. Žal so nekateri izmed nas za ta cilj in ideal dali tudi svoja življenja. V očeh in srcih državljank in državljanov je bilo takrat čutiti ponos na naše kolege, na naša dejanja. In to, dragi sodelavci in sodelavke je zapuščina generacije, ki je tako močno zaznamovala naš poklic in postavila tako visoke, komaj verjetne mejnike naše odgovornosti do naših državljanov, odgovornosti policistov do domovine. Dolžnost vsakega med nami je, da za vedno ohranimo spomin na to odločenost in pogum in ga prenašamo na vse prihodnje generacije.« je v nagovoru povedal Franc Zorc, direktor Policijske uprave Novo mesto.

Na proslavi je nastopil kvartet Policijskega orkestra. Dogodek sta popestrili dve policistki in trije policisti s Policijske uprave Novo mesto, ki so navdušili s petjem in igranjem harmonike. Na slovesnosti sta Tomaž Pečjak, vodja Službe generalnega direktorja policije in Franc Zorc, direktor Policijske uprave Novo mesto, podelila priznanja.

Bronasti znak policije za sodelovanje se podeli za uspešno sodelovanje ali pomoč policiji pri opravljanju nalog povezanih s širitvijo varnostne kulture ali krepitvijo in razvojem varnosti ali za uspešno sodelovanje in pomoč pri posamezni varnostni akciji. Bronasti znak sta na predlog Policijske uprave Novo mesto prejela gospa Vlasta Nussdorfer, predsednica Belega obroča in Gasilska zveza Črnomelj. Gospa Vlasta Nussdorfer je bronasti znak prejela na osrednji prireditvi v Tacnu, podelila pa sta ji ga ministre za notranje zadeve dr. Vinko Gorenak in generalni direktor policije Janko Goršek. Zlati ščit policije so prejeli Marjan Petan iz Sektorja uniformirane policije, Branko Tucovič iz Operativno komunikacijskega centra, Anton Božič iz Sektorja kriminalistične policije in Andrej Bobek iz Službe direktorja.

Srebrni ščit policije so prejeli Igor Hribar, Robert Španring in Srečko Budič iz Sektorja kriminalistične policije, Goran Čelič in Milan Mede iz Operativno komunikacijskega centra, Sandi Hervol s Policijske postaje Brežice, Milan Sušin s Policijske postaje Sevnica, Srečko Falkner s Policijske postaje Novo mesto, Rajko Kodrič s Postaje mejne policije Dobova, Safet Halkić s Postaje mejne policije Obrežje, Miro Jakofčič s Policijske postaje Trebnje in Ivan Polajžer s policijske postaje Krško.

Bronasti ščit so prejeli Daniel Žniderič in Damir Urek iz Sektorja uniformirane policije, Dušan Jambriško in Dejan Progar iz Operativno komunikacijskega centra, Aleš Piberčnik, Vladimir Smrekar in Zvonko Breznikar s Policijske postaje Novo mesto, Aleš Škrubej, Janja Daničič in Andrej Balas s Policijske postaje Krško, Damjan Očko in Aleš Strgar s Postaje prometne policije Novo mesto, Marjan Galič in Miran Štern s Policijske postaje Brežice, Jože Žunič, Andrej Skrbinek, Sandi Kozan in Jože Jerman s Policijske postaje Črnomelj, Jože Sladič s Policijske postaje Sevnica, Damir Horvat, Blaž Zagmajster in Jožica Lazanski s Postaje mejne policije Obrežje, Leon Jazbinšek, Katja Krašovec, Davor Polak in Anton Schweiger s Postaje mejne policije Metlika, Gorazd Mlinarič s Postaje mejne policije Dobova, Rok Kastelic in David Berkopec s Policijske postaje Trebnje, Joško Kraševec, Dejan Mencin, Andrej Škedelj in Alojz Franko s Policijske postaje Šentjernej in Boštjan Kužnik in Marko Škedelj s Policijske postaje Dolenjske Toplice.

Letos dvajseto obletnico delovanja praznuje tudi IPA sekcija Slovenija. Njen predsednik Stanislav Ficko in Peter Županc, predsednik Regionalnega kluba IPA Dolenjska, sta podelila priznanja najzaslužnejšim posameznikov za uspešno delo v regionalnem klubu IPA Dolenjska.

Zlati znak je prejela Marjeta Bregar, srebrni znak sta prejela Nathalie Drčar Žbogar in Peter Županc, bronasti znak pa so prejeli Bojan Majcen, Željko Zrilič in Edi Mikec.

Policijska uprava Novo mesto

Fotografije:

Oglasna mreža ePosavje.com - 0590-64-200 - oglasevanje@eposavje.com






Naroči se na RSS feed komentarjev Komentarji (0):

Vabljeni k sodelovanju!
Skupaj komentarjev: | Prikazanih:

Povej svoje mnenje:

Uredništvo spletnega mesta ePosavje.com ne odgovarja za vsebino objavljenih komentarjev!
Objava oglasnih sporočil ni dovoljena.

Prosimo za strpno debato!


Prepišite črke in številke s spodnje slike:

>> Še več novic iz Posavja
Mestna hiša Brežice v soboto vabi na obisk

Mestna hiša Brežice v soboto vabi na obisk

14:47 , 16.05.2013
V soboto mineva 660 let odkar smo prejeli mestne pravice... Preberi več
Posavka na čelu prostorskih načrtovalcev Slovenije

Posavka na čelu prostorskih načrtovalcev Slovenije

11:35 , 16.05.2013
Na skupščini slovenske zbornice za arhitekturo in prostor so prejšnji... Preberi več
ZPM Krško ob Mednarodnem dnevu družin (FOTO)

ZPM Krško ob Mednarodnem dnevu družin (FOTO)

09:27 , 16.05.2013
Geslo letošnjega Mednarodnega dneva družin, ki smo ga uspešno obeležili... Preberi več
Vpišite vaš elektronski naslov in stisnite Prijava.