Skip to main content
V Posavju 23.7° C Nedelja, 28. 2024
16.10.2023
06:52
Če želite obnoviti svoj balkon ali zgolj poskrbeti za njegov svež videz, je menjava balkonske ograje lahko odlična ideja. Pri tem pa je ključnega pomena, da izberete ustrezen material ograje.

Menjava balkonske ograje – ne storite TEH napak!

Če želite obnoviti svoj balkon ali zgolj poskrbeti za njegov svež videz, je menjava balkonske ograje lahko odlična ideja. Pri tem pa je ključnega pomena, da izberete ustrezen material ograje in se izognete nekaterim ključnim napakam.

Menjava ograje izgleda zelo preprosta naloga – staro ograjo podremo in namestimo novo. Čeprav to v teoriji drži, pa je praksa lahko popolnoma drugačna. Največjo napako lahko storimo že z izbiro napačnega materiala.

Alu ograje so vrhunska izbira za svež videz vašega balkona

Če želite, da vam balkonska ograja služi več let in celo desetletij, potem je ograja iz aluminija zagotovo najboljša izbira. Aluminij velja za izjemno močan material, ki je odporen na korozijo in različne vremenske dejavnike.

Posledično temu lahko tudi od alu ograje pričakujete, da bo trpežna in odporna na sneg, dež, vlago in druge poškodbe. Za nameček pa je tudi njeno vzdrževanje izjemno enostavno in je ni potrebno brusiti, barvati ali lakirati. Vse, kar morate storiti je, da jo dvakrat na leto očistite z vodo in mehko krpo.

Na tem mestu pa naj poudarimo še estetski vidik alu ograj. Na voljo so v različnih barvnih odtenkih in slogih, poleg tega pa nudijo neskončne možnost prilagajanja, zato lahko njihov dizajn popolnoma prilagodite arhitekturi svojega doma.

Najpogostejše napake pri menjavi balkonske ograje

Sedaj, ko vemo, da je alu ograja odlična izbira za vaš balkon, se osredotočimo še na nekatere najpomembnejše napake, ki jih lahko storimo pri njeni menjavi.

 V nadaljevanju vam predstavljamo nekaj najpogostejših napak in nasvetov, kako se jim izogniti.

1)     Površne meritve

Zasnova nove balkonske ograje se začne z natančnimi meritvami na terenu. Če so le te premalo natančne oziroma površne, se pri montaži ograje lahko pojavijo neprijetne težave.

Največja težava je, da si mnogi ne vzamejo dovolj časa za natančno izmero balkona. Druga težava pa je v tem, da ima vsak ograjni sistem drugačne zahteve, kar pomeni, da je tudi mesto meritve lahko različno.

Da bi se izognili težavam, ki so posledica površnih meritev, vam svetujemo, da na list papirja natančno zarišete vaš balkon. Za merjenje balkona si vzemite dovolj časa in na skico zapišite njegove dimenzije, že nameščene nosilne stebre in druge podrobnosti, ki lahko vplivajo na zasnovo balkonske ograje.

Še najboljše pa je, če meritve prepustite strokovnjakom, ki imajo potrebno orodje in opremo za natančno merjenje.

2)     Slabo načrtovanje

Slabo načrtovanje je naslednja napaka, ki je zelo pogosta pri menjavi balkonske ograje. Zaradi hitenja in površnih meritev, se pogosto zgodi, da je tudi končni načrt balkonske ograje premalo natančen oziroma neustrezen, kar posledično vodi v težave z njeno namestitvijo.

V izogib slabemu načrtovanju, vam svetujemo, da najprej natančno izmerite vaš balkon. Medtem, ko se skice balkona lahko lotite sami, pa vam svetujemo, da za natančnejše načrtovanje poiščete ustreznega ponudnika ograjnih sistemov.

Le ta vam bo na podlagi meritev in vaših želja ter potreb izdelal natančen načrt balkonske ograje, vključno s postavitvijo lamel, dolžino in višino ograje. Tako boste že vnaprej dobili jasno predstavo o tem, kako bo balkonska ograja izgledala.

1)     Uporaba neustreznih materialov

Ugotovili smo, da je aluminij vrhunski material za balkonsko ograjo, vendar se je potrebno zavedati, da ni vsak aluminij enako kakovosten.

In največja napaka pri tem je, da za svojo ograjo izberete neustrezne in manj kakovostne materiale, kar se bo hitro poznalo na njenemu izgledu, zelo hitro pa bo ponovno napočil čas za njeno menjavo.

V izogib temu vam svetujemo, da izberete ponudnika ograjnih sistemov, ki uporablja izključno kakovostne in certificirane materiale. To pomeni, da so prestali vsa potrebna testiranja in ustrezajo vsem tehničnim in varnostnim predpisom.

2)     Neustrezna montaža

Ljudje vse prepogosto precenjujejo svoje sposobnosti in spretnosti. Na žalost pa se, glede na naše izkušnje, to vse pogosteje dogaja tudi pri montaži balkonskih ograj. Misleč, da je menjava balkonske ograje zelo enostavna, se mnogi ljudje odločijo za menjavo v lastni izvedbi, kar pa lahko vodi tudi do usodnih posledic.

Ustrezna montaža balkonske ograje je ključnega pomena tako iz varnostnega vidika kot tudi iz trajnostnega vidika.

Le pravilno nameščena ograja bo varna, funkcionalna in vam bo tudi dolgo služila, zato vam priporočamo, da za takšno delo poiščete strokovno podkovanega ponudnika ograjnih sistemov.

3)     Ignoriranje varnostnih vidikov

Poleg estetske funkcije, je glavna in primarna naloga balkonske ograje, preprečevanje padcev z balkona. Zato je ključnega pomena, da balkonska ograja ustreza vsem varnostnim predpisom glede njene višine, razmika med lamelami in njihovo postavitvijo. O tem pa je le malo ljudi seznanjenih, kar lahko vodi v usodne posledice.

V izogib temu vam priporočamo, da natančno preučite vse varnostne predpise, ki se nanašajo na dimenzije in izgled balkonske ograje. O tem bo največ vedel zaupanja vreden ponudnik ograjnih sistemov, ki se z zasnovo balkonskih ograj srečuje vsakodnevno. Zato vam priporočamo, da to nalogo prepustite strokovnjakom na področju ograjnih sistemov.

Razmišljate o menjavi balkonske ograje? Pri podjetju Elšnik d.o.o., zastopniku ograj Guardi Slovenija, smo specializirani za menjavo balkonskih ograj s kvalitetnimi rešitvami, ki vam bodo zagotovile varnost, estetski videz in trajnostno rešitev za vaš dom. Pokličite nas na 040 502 999 ali nam pišite na info@alu-ograje.com.

oglasna novica

Pridružite se nam