V Posavju N/A° C Sobota, 20. april 2024
19.10.2020
18:06
RK Krško, 4. krog 1. B lige
V 4. krogu 1. B slovenske rokometne lige sta bili na sporedu samo dve srečanji, štiri srečanja so morali prestaviti, tudi gostovanje Sevničanov v Šmartnem pri Litiji.

RK Dol TKI Hrastnik : RK Brežice
30:34 (18:19)

RK Dol TKI Hrastnik:
Seme, Brilej 6(2), Ajdari 4, Zobarič 4, Rebevšek, Krajnc, Moljk 4, Hribšek 4(1), Blagotinšek, Simončič 6, Veršovnik 2, Hohnjec, Drobež.

RK Brežice:
Kajba, Kovačec 1, Tomše J. 1, Štarkl, Bogovič 1, Ferenčak 5, Gerjovič 1, Kučič 6(1), Koprivc 8(1), Matjašič 1, Deržič, Gospodarič 7(2), Mladkovič 3, Brdik.

RK Dol TKI Hrastnik 4(3), RK Brežice 6(4)

RK Dol TKI Hrastnik 8 min., RK Brežice 2 min.

Brežičani zabeležili prvo zmago

Zmagali v Hrastniku

Brežiški rokometaši so v soboto zabeležili prvo letošnjo zmago, ko so v Hrastniku s 30:34 premagali domačine. Prvi polčas je s prednostjo enega zadetka in rezultatom 18:19 pripadel Brežičanom, ki so v drugem del prednost še povečevali in ob koncu slavili s štirimi zadetki prednosti, ko se je srečanja končalo z rezultatom 30:34. Pri Brežičanih je osem zadetkov dosegel Koprivc, sedem Gospodarič, šest Kučič in pet Ferenčak.

RK Krško : ŠD Mokerc - KIG
25:25

RK Krško:
Perko, Glogovšek, Lipej 1, Škafar 2, Sobotič 2, Jazbec, Romih 6, Kastelic 5, Grobelnik 4, Rantah, Resnik, Novak 1, Rojc, Ban, Vovk, Požeg.

ŠD Mokerc - KIG:
Ponikvar, Pahor, Šivec 4, Tanko 4(1), Černe, Legen 3, Pekeč, Stopar 6, Štrukelj, Štamcar 3, Pintarič, Dular, Kastelic, Redek 1, Krivic, Tabaković 4(2).

RK Krško 12 min., ŠD Mokerc - KIG 4 min.

RK Krško 1(0), ŠD Mokerc - KIG 4(3)

Grobelnik priskrbel točko v zadnjih sekundah srečanja

Krčani v prvem polčasu vodili za +5

Krški rokometaši so srečanje začeli odločno in učinkovito, hitro povedli s 3:0, v 8. minuti pa so že vodili s 6:2. Pri 9:4 in 10:5 so imeli najvišjo prednost v prvem delu srečanja, gostje so rezultat nižali in v 23. minuti prvič prišli na dva zaostanka, ko je bilo 11:9. Dva zadetka razlike sta bila tudi ob koncu prvega polčasa, ko je bil rezultat 13:11 za domače.

Gostje so zadnjič zadeli v 57. minuti, Krčani pa nekaj sekund pred koncem

V nadaljevanju je bilo srečanje bolj izenačeno, gostje so domače ulovili v 37. minuti pri 15:15. V 40. minuti so Krčani vodili z 18:17, ob koncu 47. minute pa je ob zadetku Stoparja za vodstvo gostov 20:21 domači trener Kukavica vzel minuto odmora. V zadnjem delu srečanja so bili v igri gol za gol v prednosti gostje, v 57. minuti je s sedemmetrovke za 24:25 zadel Tabaković, minuto pred koncem je ob prav tem rezultatu in napadu gostujoči trener Vujič vzel minuto odmora. Krška obramba je zdržala, Kozole je ubranil strel Stoparju, v zadnjem domačem napadu pa so nato Krčani po lepi akciji žogo spravili do Grobelnika, ta je prehitel gostujočo obrambo in premagal vratarja za 25:25 in delitev točk.

Romih, Kastelic in Grobelnik najboljši strelci

Pri Krčani je največ (6) zadetkov dosegel Romih, enega manj Kastelic, s štirimi se je na lestvico strelcev vpisal Grobelnik. Pri gostih je šest zadetkov dosegel Stopar.

Le dve tekmi od šestih

V 4. krogu so odigrali le dve tekmi od šestih, štiri so odpadle zaradi COVID-19. Če bo sreča in zdravje, bodo Brežičani v 5. krogu gostili RK Grosuplje, Sevničani bi morali gostiti RK Sviš Ivančno Gorico, Krčani pa bi morali igrati v Železnikih.