V Posavju N/A° C Sobota, 20. april 2024
09.10.2020
21:14
17. krog 1. B SRL
V 3. krogu 1. B slovenske rokometne lige je bil v Sevnici na sporedu še drugi letošnji posavski rokometni derbi. Prvi se je 14 dni nazaj končal brez zmagovalca, tokrat pa sta točki ostali doma.

RK Sevnica : RK Krško
30:24 (14:10)

RK Sevnica:
Zorič 1, Stegne 4, Pinterič, Mrgole 8(4), Kos, Kolman 5, Kadilnik V., Kuhar 5. Mastnak, Nunčič, Cigler 7, Kadilnik T., Kroflič, Novšak, Kralj.

RK Krško:
Sobotič 4, Perko, Glogovšek, Lipej, Škafar 5, Romih 4, Kastelic 4, Rojc 1, Grobelnik 2(2), Resnik, Novak, Švalj 2, Požeg, Ban 2, Škalički, Kozole.

Sedemmetrovke:
RK Sevnica 5(4), RK Krško 5(2)

Drugi posavski derbi Sevničanom

V prvi polovici prvega polčasa mrk Krčanom

Prvi posavski derbi se je v 1. krogu 1. B lige v Sevnici pred dvema tednoma končal z delitvijo točk, tokrat pa so domači pospravili v žep obe. V 5. minuti srečanja je domačin Cigler zadel za izenačenje na 3:3 in začel domačo serijo, ki se je končala šele v 16. minuti, ko je Švalj zadel za Krčane in rezultat 10:4. V nadaljevanju so gostje zaigrali bolje, v 22. minuti prek Škafarja prišli na -3 ob rezultatu 12:8, polčas pa se je končal s štirimi zadetki prednosti in 14:10.

Sevničani v drugem polčasu vodili tudi s sedmimi zadetki prednosti

V drugem polčasu so Krčani prišli na tri zadetke zaostanka v 36. minuti, nato pa so domači znova pobegnili in v 43. minuti po zadetku Kolmana vodili z 21:13. Osem minut pozneje je Sobotič zadel za 25:20 in to je bilo najbližje, kar je uspelo priti Krčanom v drugem polčasu.

Štiri minute pred koncem zadnji domači zadetek

V 56. minuti so domači, kot se je izkazalo pozneje, dosegli svoj zadnji zadetek na srečanju, za Krčane je po minuti odmora v 59. minuti zadel Romih, Grobelnik pa je imel že po zadnjem zvoku sirene s sedemmetrovke še priložnost za znižanje na 30:25, Kroflič je njegov strel ubranil, srečanje pa se je končalo z domačo zmago 30:24.