NK Krško : NK Domžale 4:2 (1:0) S skalpom evropskih Domžal (FOTO)

NK Krško : NK Domžale 4:2 (1:0) S skalpom evropskih Domžal (FOTO) Foto: ePosavje.com

Predzadnje srečanje 7. kroga v 1. slovenski nogometni ligi se je končalo z novo zmago Krčanov, kar šestimi zadetki, med štirimi krškimi so bili kar štirje različni strelci.

NK Krško:
Zalokar, Šturm, Ejup, Krajcer, Dušak, Jovanović, Kovačič, Mujan (od 93. Sokler), Jurina (od 82. Gajič), Mandić (od 63. Nakić), Škrbić.

NK Domžale:
Milič, Širok, Blažič, Klemenčič, Balkovec, Husmani, Bizjak, Vetrih, Ibrićić (od 76. Žužek), Matjašič (od 60. Volarič), Ožbolt (od 46. Hebaj).

Do tretje letošnje zmage in tretjega mesta na lestvici

Iznajdljivost Škrbića za vodstvo po prvem delu

Srečanje se je začelo povsem po notah domžalskega stratega Rožmana. Še v četrtek v Marseillu, v nedeljo že v Krškem. Evropske Domžale so pod Sremičem začele z udarno enajsterico in s čvrsto, povezano igro držale vse niti igre v svojih nogah. Z veliko posestjo žoge so si priigrali nekaj lepih strelov, a je bil vratar Zalokar vselej na mestu. V 42. minuti pa so domači po edini priložnosti v prvem delu tudi povedli, ko se je v protinapadu odlično znašel Škrbić ter z osmim zadetkom v sezoni zelene popeljal v vodstvo ter šokiral rumeno podmornico.

Trenutek v 63. minuti, Foto: ePosavje.com

Domžalčani premočni, a v dveh minutah Blažič dvakrat rumen

Začetek drugega dela je spet povsem pripadel gostom, sprva so v 54. minuti po lepi akciji na levi in predložku na desno izenačili prek Široka, štiri minute pozneje pa se je po asistenci ob izenačenju z zadetkom za vodstvo izkazal, v igro ob polčasu poslan, Hebaj. A kaj ko so gostje v vsega dveh minutah ostali brez enega svojih igralcev. Blažič je namreč v 61. minuti prejel prvi, dve minuti pozneje pa še drugi rumeni karton ter odkorakal z igrišča.

Na Gubcu je tokrat dobrih 700 gledalcev videlo kar šest zadetkov. Videlo je osmi zadetek najboljšega strelca prvenstva, štiri različne krške strelce na eni tekmi, po Damirju Paniču in letu 2008 v premetu Marina Jurine novega akrobata na Gubcu, prvi zadetek tudi Luke Gajiča v krškem dresu. Super večer v Krškem, poln preobratov in na koncu zadovoljnih obrazov.

Z igralcem več trikrat v polno

Krčani so z igralcem več pet minut pozneje prišli do izenačenja. Natančno podajo Jurine z desne je v mrežo poslal Mujan in na semaforju je bilo 2:2. Le dve minuti pozneje sta fanta zamenjala vlogi, Jurina je bil najvišji v gostujočem kazenskem prostoru in z glavo premagal Milića. Slavje Jurine je bilo vodstvu primerno - na Gubcu smo namreč po dolgih letih videli novega akrobata, s premetom naprej je namreč Jurina spomnil na čase Damirja Paniča in njegovo veselje ob doseganju zadetkov. In da je bila mera polna, se je v 88. minuti s prvencem v krškem dresu med strelce vpisal še Gajič ter tako postavil končnih 4:2. Tretja zmaga, tretje mesto na lestvici.

PREBERI TUDI: Kaj sta po tekmi NK Krško : NK Domžale povedala trenerja?

Kako naprej?

Po reprezentančnem premoru krški nogometaši v nedeljo, 10. septembra, od 16.50 ure naprej gostijo ljubljansko Olimpijo. Kakšna nedelja bo to v Krškem!