S Primorske brez uspeha. Gorica : NK Krško 2:1 (1:1)

S Primorske brez uspeha. Gorica : NK Krško 2:1 (1:1) Foto: arhiv ePosavje

Krški nogometaši s Primorske prihajajo brez točk. V 10. krogu 1. slovenske nogometne lige so izgubili v Novi Gorici, srečanje se je končalo z domačo zmago z 2:1 (1:1).

Gorica:
Sorčan, Škarabot, Gregorič (od 14. Curk), Kapić, Kyrian Chinazorm (od 70. Filipović), Grudina, Osuji, Žigon, Kavčič, Marinič (od 55. Kolenc), Lipušček.

NK Krško:
Zalokar, Krajcer, Jakolić, Mandić (od 65. Škrbić), Mujan (od 85. Nakić), Dušak (od 79. Gajić), Štum, Balić, Ejup, Jovanović, Jurina.

Krčani s hitrim vodstvom in  zapravljeno enajstmetrovko

Srečanje v Novi Gorici se je začelo povsem po krških željah. S hitrim zadetkom Ejupa že v 6. minuti so Krčani povedli in do izenačenja v 21. minuti držali niti igre v svojih nogah. Na 1:1 je nato izenačil Osuji, a so do konca polčasa Krčani imeli že eno izjemno priložnost za prehod v vodstvo. Mujan je v zadnjih minutah prvega dela dobil priložnost z enajstmetrovke, a je njegov strel odletel mimo Sorčanovih vrat.

Domači prek Kapića do zmage, točka zletela z noge Jurine

Domači so v 73. minuti povedli prek Kapića, a so v zadnjih minutah srečanja zeleni imeli izjemno priložnost za izenačenje na 2:2, ko je Jurina v goriškem kazenskem prostoru lepo obrnil domačo obrambo, si žogo namestil na desnico in na štiri oči z vratarjem Sorčanom s slabih desetih metrov žogo poslal čez vrata, do konca srečanja se rezultat ni spremenil, Krčani pa so vpisali četrti letošnji poraz.

Kako naprej?

Krčani zdaj v naslednjem krogu na Gubcu gostijo Aluminij, ki je v petek doma izgubil proti Mariboru. Srečanje bo v soboto, 30. septembra, ob 17. uri na Stadionu Matija Gubec.