NK Krško : NK Aluminij 2:0 (2:0) Četrta letošnja zmaga! (FOTO)

NK Krško : NK Aluminij 2:0 (2:0) Četrta letošnja zmaga! (FOTO) Foto: ePosavje.com

V 11. krogu 1. slovenske nogometne lige na Stadionu Matija Gubec so krški nogometaši ugnali ekipo Aluminija. S prvencem v krškem dresu je v 4. minuti srečanje odlično odprl Uroš Jovanović, v 16. minuti se je med strelce vpisal tudi Marin Jurina.

NK Krško : NK Aluminij
2:0 (2:0)

Semafor:

• 1:0 - 4. min - Jovanović (NK Krško)
  • 2:0 - 16. min - Jurina (NK Krško)

NK Krško:
Zalokar, Šturm, Gorenc, Krajcer, Jakolić, Balić, Jovanović (od 78. Jovanović), Mujan, Jurina, Škrbić (od 88. Gajić), Mandić (od 65. Ejup).

Aluminij:
Janžekovič, Vrbanec, Jakšič, Čagalj (od 76. Krajnc), Lukanc, Mensah D., Škoflek (od 72. Mesec), Muminović, Tahiraj, Mensah I., Nunić (od 54. Bartulović).

Prvenec Jovanovića že v 4. minuti srečanja

Po seriji dveh porazov in enega neodločenega rezultata so krški nogometaši srečanje z Aluminijem začeli odlično in odločno ter že v 4. minuti povedli prek Jovanovića. V njegovi deveti tekmi letošnje sezone je po akciji na desni žoga prišla do Balića, ta jo je podal naprej Jovanoviču, ki je udaril z desnico in neubranljivo ustrelil v desni spodnji kot gostujočega vratarja Janžekoviča.

Jurina hitrejši od Janžekoviča

Zeleni so vodstvo v 16. minuti še povišali, po podaji Mujana (že njegovi sedmi letos) je bil Jurina hitrejši od gostujočega vratarja Janžekoviča, žogo si je lepo namestil na desnico in povišal na 2:0.

Zalokar še tretjič s čisto mrežo

Rezultat je obveljal po prvih 45. minutah, spremenil pa se ni niti v drugem delu in krški nogometaši so tako zabeležili četrto letošnjo zmago, domači vratar Zalokar pa je svojo mrežo še tretjič ohranil nedotaknjeno.

Kako naprej?

Po reprezentančnem premoru bodo krški nogometaši naslednje srečanje odigrali v soboto, 14. oktobra. Gostovali bodo v Kranju, v zelo zgodnjem terminu, že ob 13. uri. Naslednja domača tekma bo 22. oktobra, ko bodo v goste prišli velenjski Rudarji.