NK Krško : NK Maribor 1:2 (0:0) Junaško padli šele v 81. minuti

NK Krško : NK Maribor 1:2 (0:0) Junaško padli šele v 81. minuti Foto: ePosavje.com

Na Stadionu Matije Gubca se je končalo prvo srečanje 33. kroga 1. slovenske nogometne lige. Kako se je končalo? Več v nadaljevanju zapisa:

NK Krško : NK Maribor
1:2 (0:0)

Semafor:

• 0:1 - 81. min - Dervišević (NK Maribor)
  • 0:2 - 87. min - Zahović (NK Maribor)
  • 1:2 - 93. min - Balić (NK Krško)

NK Krško:
Zalokar, Kulinitš, Krajcer, Zakrajšek (od 69. Ejup), Šturm, Balić, Kovačič, Jakolić (od 61. Diyoke), Sokler (od 69. Vekić), Volarič, Škrbić.

NK Maribor:
Handanović, Milec, Rajčević, Šuler, Viler, Vršič (od 64. Tavares), Vrhovec (od 73. Mešanović), Dervišević, Hotić, Mlakar, Zahovič.

Zakrajšek od prve minute, Zalokar klonil šele v 81. minuti

Potem ko dobrih 1000 gledalcev na Stadionu Matije Gubca v Krškem v prvem polčasu ni videlo zadetkov, videlo pa je veliko napadov gostov čvrsto krško obrambo, so Mariborčani strli Krčane šele v zadnjih minutah srečanja.

Dervišević in Zahović za 0:2, Balić znižal na končnih 1:2

V 81. minuti je goste z lepim zadetkom s prostega strela v vodstvo popeljal Dervišević, šest minut pozneje pa je Tavares našel luknjo v krški obrambi, podal naprej Zahoviću in ta ni imel težkega dela. V tretji minuti sodnikovega podaljška je Balić dosegel častni zadetek in tako postavil končnih 1:2 (0:0).

Moramo pohvaliti Gašota, to je ena najboljših travnatih površin v ligi.

Stane Bevc, strokovni komentator Kanal A, o sobotnem igrišču

Deveta tekma v 29 dneh

Kako naprej?

Krčani so tako v soboto popoldne odigrali še deveto tekmo v 29 dneh, počitek pa bo do naslednje tekme - v nedeljo v Domžalah - tako prišel še kako prav.

ZADETEK ZA 0:1 (vir: Kanal A)

ZADETEK ZA 0:2 (vir: Kanal A)

ZADETEK ZA 1:2 (vir: Kanal A)

Kaj sta po tekmi za Kanal A povedala trenerja obeh ekip?

Fantom lahko za današnjo prikazano tekmo le čestitam. Žal smo bili kaznovani - zdaj, je bil prekršek, ni bil prekršek, ne bi o tem. Škoda mi je, da sta dva fanta igrišče zapustila zaradi poškodbe. Mislim, da cela ekipa danes zasluži, da se jim priklonim. Mislim, da je to pravo vodilo za naprej. Kakor govorim od začetka, smo na pravi poti, samo mir potrebujemo in dobro delo. Mislim, da o Krškemu se bo še rekla kakšna.

Alen Šćulac, trener NK Krško, po porazu z Mariborom

Danes nismo bili pravi, predvsem v prvem polčasu ne. Igra ni stekla. Igralci, ki so manj igrali, se niso najbolje znajdli. Nasprotnik je zelo uporno zapiral prostor za svoji polovici. Drugi polčas je bil bistveno boljši, ko smo imeli prostor, ko smo imeli več moči in mislim, da smo zasluženo zmagali. Vendar je bila zelo težka tekma. V prvem polčasu je nasprotnik na svoji polovici zelo agresivno štartal na naša oba centralna vezna igralca in bočne branilce, tako da si nismo uspeli najti praznega prostora. No, razen Hotiča. A to je bilo premalo. Zelo dobra popotnica za derbi z Olimpijo.