NK Rudar Velenje : NK Krško 1:1 (0:1) Lahko bi vzeli 3 točke (FOTO)

NK Rudar Velenje : NK Krško 1:1 (0:1) Lahko bi vzeli 3 točke (FOTO) Foto: ePosavje.com

V 3. krogu 1. slovenske nogometne lige so krški nogometaši prišli do druge letošnje točke. Po videnem v Velenju so bile na pladnju tudi vse tri, ob festivalu lepih priložnosti pa gre trenutek dneva Marcosu Da Silvi in njegovi izvedbi prostega strela, po katerem so Krčani prišli v vodstvo.

NK Rudar Velenje:
Malnar, Pušaver, Tomaševič, Vasiljević, Kašnik, Muić (od 46. Šantek), Tucić, Bolar, Parfitt-Williams (od 67. Pišek), Kamara (od 37. Solomun), Radić.

NK Krško:
Zalokar, Hing Glover, Kulinits, Brekalo, Štefulj, Da Silva, Ogrinec (od 79. Kovačič), Volarič, Srečković, Vekić (od 59. Mandić), Ristovski (od 69. Božič).

Kirurg Da Silva in nesrečnik Volarič

Tekma na Stadionu Ob jezeru je postregla s številnimi priložnostmi na krški strani. Tokrat beli Krčani so v začetnih minutah prevzeli pobudo, držali žogo več v svoji posesti in v 24. minuti prednost potrdili po kirurško natančnem strelu Marca Da Silve z desnega roba domačega kazenskega prostora.

Vratnica preprečila višje vodstvo

Krčani so imeli v 37. minuti izjemno priložnost prednost še povečati, po lepi akciji Krčanov je Luka Volarič obrnil domačega vratarja Malnarja, z desnico kresnil na vrata, a kaj ko je žoga pristala v levi vratnici. Do konca polčasa se rezultat ni spremenil, Krčani so trdno držali rezultat in niti igre v svojih nogah.

Pušaverjev predložek na Tucićevo glavo

V 53. minuti pa je prišel trenutek nepazljivosti, predložek nekdanjega Krčana Roberta Pušaverja z desne je v krškem kazenskem prostoru najbolje izkoristil Milan Tucić in žogo z glavo poslal v levi spodnji kot krškega vratarja Marka Zalokarja, ki sicer na tekmi ni imel pretirano veliko dela.

Do konca srečanja brez spremembe rezultata

V 69. minuti je krški trener Alen Šćulac na igrišče namesto Milana Ristovskega poslal Ivana Božiča, zadnjo okrepitev v krški ekipi, da bi morda beli še enkrat spremenili rezultat in povedli, a rezultat se spremenil.

Kaj sta po tekmi v Velenju povedala trenerja obeh ekip?

Kako naprej?

Krški nogometaši bodo tekmo 4. kroga 1. slvoenske nogometne lige odigrali v soboto, 11. avgusta, ob 20. uri na Stadion Matija Gubec prihaja ekipa Celja.