Žagar na 10. mestu, dobil povabilo, dirka v Krškem tudi v 2019?

Žagar na 10. mestu, dobil povabilo, dirka v Krškem tudi v 2019? Foto: arhiv ePosavje

Z dirko na Poljskem se je v soboto zvečer končala letošnja serija tekmovanj Speedway GrandPrix, ki je v začetku septembra gostovala tudi v Krškem. Matej Žagar je na zadnji dirki osvojil 6 točk in končal na 11. mestu, kar je bilo na koncu v skupnem seštevku dovolj za 10. mesto.

Dobil povabilo za še eno sezono

Serija Speedway GrandPrix

V novo sezono se je tako uvrstilo najboljših 8 dirkačev pravkar končane sezone (Woffinden, Zmarzlik, Lindgren, Janowski, Hancock, Laguta, Doyle in Sayfutdinov), trije so si vstopnico privozili na dirkah GP Challenge (Kolodziej, Iversn in Lindback), v nedeljo zvečer pa so organizatorji razkrili še štiri dirkače, ki bodo v novi sezoni vozili s povabilom.

Žagar še eno leto med najboljšimi, znova dirka v Krškem?

In med četverico dirkačev se je tudi tokrat znašel Matej Žagar. Po težavah s poškodbo je najboljši slovenski voznik speedwaya izpustil domačo dirko v Krškem, na Švedskem je pripeljal na zmagovalni oder, v naslednji sezoni pa bo znova dirkal v Speedway Grand Prix seriji. Povabilo so prejeli še Dudek, Vaculik in Madsen.