(FOTO) NK Krško : NK Mura 2:0 (0:0) DOLGO SMO JO ČAKALI...

(FOTO) NK Krško : NK Mura 2:0 (0:0) DOLGO SMO JO ČAKALI... Foto: ePosavje.com

Bum, tresk, nasvidenje. Prišla je. Druga zmaga Krčanov, pospremljena z dimno zaveso s parkirišča. S tretjim zadetkom Da Silve s prostih strelov, še drugi zadetek s prostega strela proti Muri. In prvim polčasom za pozabo. Pa pojdimo lepo po vrsti...

NAŠIH 5:

• Prvi polčas Krčanov najslabši doslej. Daleč najslabši.
  • Od 70. minute smo videli povsem drugačen nogomet
  • (pre)dolgo smo čakali drugo zmago. A vendarle dočakali!

NK Krško:
Zalokar, Kulinitš, Brekalo, Ejup, Kordič (od 45. Štefulj), Kovačič, Da Silva, Volarič, Srečković (od 87. Perić), Volaš, Vukušič (od 89. Mandić).

NK Mura:
Obradovič, Kous, Bošković, Peričić, Šturm, Kožar, Lorbek, Šušnjara (od  73. Karničnik), Kouter (od 81. Maruško), Bobičanec (od 81. Maroša), Sirk

Druga letošnja zmaga, druga nad Muro

V tretji tekmi 14. kroga 1. slovenske nogometne lige so krški nogometaši na domačem Gubcu premagali nogometaše Mure. Prvi polčas je povsem pripadel gostom iz Prekmurja, imeli so nekaj lepih priložnosti, več strelov na gol, več podaj iz kota, zadeli so prečko, Krčani so v prvem polčasu sprožili le en strel na vrata Obradoviča. In še bi lahko naštevali... Prvi polčas se je končal s srečnih 0:0.

1:0 - avtogol

Domači trener Šćulac je od prve minute drugega dela na igrišče poslal Štefulja, ki je zamenjal Kordiča, zeleni so v drugi del vstopili z bolj borbeno igro in v 71. minuti je prišla nagrada za trud. Po predložku Da Silve iz kota je gostujoči vratar Obradovič odšel v prazno, žoga je preletela Volaša, se nerodno odbila do Peričiča, ta pa je z desnico čudno posredoval, žoga pa je v loku padla izza bele črte, se skotalila v mrežo in domači so se lahko veselili vodstva.

2:0 - supergol

Krčani so po zadetku igrali kot prerojeni, v 77. minuti je pred Murinim kazenskim prostorom padel Vukušić, izbira igralca za prosti strel pa se je ponudila kar sama. Marco Da Silva je s podobnih položajev letos zadel že dvakrat, vzel je zalet, nameril, bum, tresk, gol! Obradovič je ostal vkopan na svojem mestu in na Gubcu je završalo, slavje po novem zadetku se je lahko začelo. Do konca srečanja se rezultat ni spremenil, se je pa zato položaj Krčanov na lestvici. Vsaj do konca srečanja Rudarja in Aluminija so namreč splezali na 8. mesto lestvice, a kljub razpletu v Velenju bodo krog končali najmanj na 9. mestu.

2:0 malo drugače

Kako naprej?

Krčane v sredo čaka povratno srečanje četrtfinala Pokala Slovenije, ko bodo gostovali v Kidričevem. V 15. krogu 1. slovenske nogometne lige bodo v nedeljo ob 11. uri in 45 minut igrali v Kranju pri Triglavu, nato pa v nedeljo 11. novembra, v zadnjem srečanju 15. kroga v Krškem sledi še en obračun z Aluminijem.