NK Triglav : NK Krško 4:3 (2:2) Festival zadetkov in preobratov

NK Triglav : NK Krško 4:3 (2:2) Festival zadetkov in preobratov Foto: arhiv ePosavje

V končanem 15. krogu 1. slovenske nogometne lige so gledalci videli 26 zadetkov, na prvi nedeljski tekmi Triglava in Krškega je padlo 7 zadetkov. Drugi zadetek Volaša, četrti Da Silve in prvi Perića.

NAŠIH 5:

• Krčani iz raja v pekel, do površine po zrak in spet nazaj v pekel
  • V seriji zadnjih tekem veselijo razpoloženi strelci
  • Do zime še štiri pomebne tekme in štirje težki nasprotniki
  • Poteza tekme: Krčani brez menjave vse do 82. minute. No, ja.
  • Igralec tekme: Marco Da Silva. Kot da igra v neki drugi ligi.

NK Triglav : NK Krško
4:3 (2:2)

Semafor:

• 0:1 - 8. min - Volaš (NK Krško)
  • 0:2 - 11. min - Da Silva (NK Krško)
  • 1:2 - 18. min - Žurga (NK Triglav)
  • 2:2 - 22. min - E. Kryeziu (NK Triglav)
  • 3:2 - 48. min - Žurga (NK Triglav)
  • 3:3 - 57. min - Perić (NK Triglav)
  • 4:3 - 90+2. min - E. Kryeziu (NK Triglav)

NK Triglav:
Čadež, Mlakar, Šalja, D. Kryeziu, Elsner, Bojić (od 75. Udovič), E. Kryeziu, Tijanić, Gajić, Žurga (od 90. Jurić), Majcen.

NK Krško:
Zalokar, Štefulj, Ejup, Brekalo, Kulinitš, Srečković, Da Silva, Volarič (od 82. Ogrinec), Perić, Vukušić, Volaš.

Festival zadetkov in preobratov

22 minut, 4 zadetki

V dvoboju "za preživetje" so nogometaši v Kranju dosegli kar 7 zadetkov. Že v 8. minuti se je po podaji Vukušića pred domačim vratarjem odlično znašel Volaš, le tri minute pozneje pa je za sanjski začetek Krčanov poskrbel Da Silva, ki je z zvitim pol strelom - pol predložkom presenetil celotno kranjsko obrambo in Krčane popeljal v dvojno vodstvo. A veselje ni trajalo dolgo, v 18. minuti je Majcen z lepo globinsko podajo našel Žurgo, ta pa je z levico ugnal nemočnega Zalokarja. A le štiri minute pozneje je bilo že 2:2, rezultat polčasa je postavil Kryeziu.22

Preobrat domačih in vrnitev Krčanov

Le tri minute po prihodu iz garderob so domači že vodili, ko je svoj drugi zadetek dosegel Žurga. A Krčani se niso predajali, pritisk na domača vrata pa izkoristili v 57. minuti, ko je predložek Da Silve na deset metrov z levico lepo rešil Perić in zabeležil prvenec v krškem dresu. In ko je že kazalo, da se bosta ekipi zadovoljili s točko, se je mreža zatresla še v 92. minuti. Tokrat Zalokarjeva po natančnemu strelu Kryezia, ko je žoga po strelu po tleh potovala mimo nog krških obrambnih igralcev, končala pa v desnem kotu krškega vratarja.