ZMAGAAAAA! NK Krško : ND Gorica 1:0 (0:0) Volaš v 88. minuti!

ZMAGAAAAA! NK Krško : ND Gorica 1:0 (0:0) Volaš v 88. minuti! Foto: ePosavje.com

Luč na koncu tunela? No ja, baterija pa vendarle! Krški nogometaši so v 18. krogu nogometnega prvenstva prišli do tretje letošnje zmage, v 88. minuti je po podaji iz kota z leve zadel Dalibor Volaš.

NAŠIH 5:

• Nič kaj nogometu prijazne temperature
  • Krška potrpežljivost se je poplačala z zadetkom
  • Druga zmaga, tretji Volašov zadetek, 99. krški zadetek v 1. SNL
  • Poteza tekme: Sidranje Daliborja Volaša in strel za 1:0.
  • Igralec tekme: Mi, Krčani!

NK Krško : ND Gorica
1:0 (0:0)

Semafor:

1:0 - 88. min - Volaš (NK Krško)

NK Krško:
Zalokar, Volarič, Brekalo (od 53. Kulinitš), Zakrajšek, Perić, Kordić, Ristovski (od 77. Sokler), Da Silva, Srečković (od 72. Kovačič), Volaš, Vukušić.

ND Gorica:
Sorčan, Curk, Tomiček, Lipušček, Celcer, Kolenc (od 83. Humar), Grudina, Gulič (od 84. Džuzdanović), Kotnik, Osuji, Filipović.

Prvoligaški zadetek številka 99

V hladnem vremenu so se na Gubcu dobili Krčani in Novogoričani. Domači so imeli pred tekmo s Primorci veliko boljši izplen na Gubcu, do današnje tekme so Krčani štirikrat zmagali, dvakrat so bili boljši Novogoričani. V prvem delu so si gostje priigrali nekaj lepih priložnosti, po dveh strelih je žoga dvakrat končala tudi v okvirju Zalokarjevih vrat, a do spremembe rezultata v prvem polčasu ni prišlo.

Poškodbi Brekala in Ristovskega

53. minuti je moral zaradi poškodbe z igrišča Brekalo (namesto njega je na igrišče prišel Kulinitš), nekaj minut kasneje še Ristovski (Kovačič) in vse je kazalo na prvo delitev točk teh dveh ekip na Gubcu. A! V 88. minuti so imeli domači četrti kot, z desne je podal Da Silva, v sredini kazenskega prostora gostov se je lepo zasidral Volaš in s strelom z desnico ugnal nemočnega Sorčana, dosegel svoj tretji prvoligaški zadetek v zelenem dresu in zadetek št. 99 v krški prvoligaški zgodovini ter tako poskrbel za tretjo zmago v prvenstvu. In za kako pomembne tri točke!

Kako naprej?

Do nedeljske tekme Rudarja in Triglava so zdaj na dnu lestvice tri ekipe s 15. točkami, Krčane do zimskega premora čaka le še ena tekma, naslednjo soboto bodo od 16.05 igrali v Domžalah pri Tončiju Mujanu in Gregorju Sikošku.