NK Krško : NK Olimpija 1:4 (1:1) Ljubljančani do zmage na Gubcu

NK Krško : NK Olimpija 1:4 (1:1) Ljubljančani do zmage na Gubcu Foto: ePosavje.com

V zadnjem srečanju 20. kroga 1. slovenske nogometne lige so se na Stadionu Matija Gubec v Krškem zmage veselili nogometaši Olimpije. Gledalci so v prvem spomladanskem krogu na Gubcu videli pet zadetkov, štiri v mreži domačega vratarja Zalokarja.

NAŠIH 5:

• Prvoligaški nogomet je nazaj na Gubcu.

NK Krško:
Zalokar, Volarič (od 88. Španring), Zakrajšek, Batarelo, Štefulj, Da Silva, Ogrinec (od 73. Majić), Kodrić, Jandrek, Sokler (od 79. Vekić), Vukušić.

NK Olimpija:
Vidmar, Boakye, Jurčević, Putičanin, Maksimenko, Tomić, Brkić  (od 92. Jakupović), Črnic (od 70. Andrejašič), Suljić, Savić, Lupeta (od 79. Lukanović).

Vukušić zadel drugič v zelenem dresu

Že prve minute zadnjega srečanja 20. kroga 1. slovenske nogometne lige so nakazale, da bo v Krškem še kako živahno. V 6. minuti v domačem kazenskem prostoru padel Savić, ko naj bi ga po mnenju glavnega sodnika Žnidaršiča nepravilno oviral Zakrajšek, Brkić pa je bil uspešen z bele pike. A že v naslednjem napadu veselje na Gubcu! Tomić si je privoščil napako v svojem kazenskem prostoru, Vukušić se je odlično znašel in z levico ugnal gostujočega vratarja Vidmarja. Gostje so imeli v prvem delu še nekaj lepih priložnosti, Krčani edino po strelu Jandreka v 19. minuti, a po 45. minutah je ostalo pri rezutlatu 1:1.

V nadaljevanju tekme so si na obeh straneh pripravili nekaj lepih priložnosti, pri domačih je imel še najlepšo Sokler, a je njegov strel Vidmar ubranil. V 66. minuti je za goste udarno zadel Brkić, le nekaj trenutkov kasneje pa je na semaforju že pisalo 1:3. Lupeta je Zalokarju odvzel žogo - po mnenju domačih pod prekrškom - in zadel v prazno mrežo. V nadaljevanju se je Vukušić sam znašel pred Vidmarjem, a mu je ta njegov strel ubranil. V 91. minuti so Ljubljančani postavili izid srečanja, ko je Suljić preigral Zalokarja in postavil končnih 1:4 (1:1).

Kako naprej?

Dan D, tekma sezone, poimenujte po želji. V nedeljo, 3. marca, od 17.30 ure naprej na stadionu Ob jezeru z Rudarjem. Nato pa 10. marca v zgodnjem popoldanskem terminu (13:30) na Gubcu gostujejo Celjani.