Domov | Šport | 21. krog, 1. B (2): Remi Sevničanov v zadnji domači tekmi

21. krog, 1. B (2): Remi Sevničanov v zadnji domači tekmi

V 21. krogu 1. B državne lige so Sevničani gostili RD Slovan iz Ljubljane. Srečanje se je končalo brez zmagovalca z rezultatom 32:32 (18:21).

Pred lepo napolnjeno dvorano (400 gledalcev) so močno oslabljeni domači (manjkali so Stegne, Nered in Anderluh) začeli zelo poletno. Posebno je bil za gostujočo obrambo nerešljiva uganka Djurdjevič, ki je v prvem polčasu zadel kar desetkrat, kljub temu, da je bil 6 minut na klopi zaradi poškodbe. Zelo slabo je delovala domača obramba, saj je v prvem polčasu prejela kar 21 zadetkov. Gostujoči trener Cvijič je veliko menjal in v enem trenutku je zamenjal kar 5 igralcev in s tem držal visok ritem igre, ki pa so ga domači s težavo držali.

Pogovor v slačilnici je domačim pomagal in strnili so vrste v obrambi, tako da so gostje veliko težje prihajali do strelov in tudi vratar Sikošek je obranil kar nekaj nevarnih strelov. V napadu so gostje tesno pokrili Djurdjeviča, vendar pa se je razigral kapetan Brečko, ki je v drugem polčasu dosegel kar osem zadetkov in je odlično vodil domači napad. V 43. minuti so domači povedli z 25:24, vendar pa so zatem hitro dobili nekaj izključitev. Publika je z žvižgi »nagradila« sodnika, ki sta kar močno oslabila domače vrste v zadnjih 15 minutah (8 minut). Vendar pa so Sevničani pokazali izredno moč in borbenost in uspeli v zadnji minuti tudi povesti, vendar pa so gostje nekaj sekund pred koncem izenačili.

Kljub temu, da je prvenstvo že odločeno smo lahko izjemno zadovoljni z prikazano igro, posebej v drugem polčasu. Gostujoči trener je veliko menjaval in želel s tem utruditi domače, ki pa so pokazali, da so iz pravega testa. S prikazanim je bila zadovoljna tudi publika, ki je z aplavzom nagradila borbenost domače ekipe.

Po končani tekmi je bila podelitev medalj za osvojeno drugo mesto. Medalje je podelil župan gospod Srečko Ocvirk. Na koncu so se domači igralci zahvalili publiki za podporo v letošnji sezoni in nazdravili s šampanjcem.

Naj omenimo, da so dopoldan v Športni dvorani Sevnica sevniški kadeti premagali Maribor, starejši dečki A Dol in starejši dečki B Dobovo.

Za RK Sevnica so nastopili:
vratarja Sikošek in Kos, Zorc 3, Brečko 8, Kuhar, Djurdjevič 12, Ošlovnik 5, Kozole A. 4, Plazar, Tominšek, Bezgovšek, Kozole R., Kolman, Krnc, Pernovšek.

12. ŠKOFLJICA PEKARNA PEČJAK 21 4 4 13 594 : 686 (0:0) 12 (0) 0

Podpiraš posavski šport? Stisni Všeč mi je in se nam pridruži!

Oglasna mreža ePosavje.com - 0590-64-200 - oglasevanje@eposavje.com

Naroči se na RSS feed komentarjev Komentarji (4):

Vabljeni k sodelovanju!
navijač od 21:44 , 06.05.2012
avatar
zelo malo je bilo tistih ,ki so verjeli v sevniške rokometaše,a včeraj so ponosno nosili medalje okoli vratu in prikazali borbeno igro. Plavi, Plavi, Plavi
avatar
hotu sem rečt da ste za en **** igral,ker ste že vedl da bo tako,drugič se bolj potrudite,ker itak si ne zaslužite 1.lige slov.rokometa
3
balonček od 13:31 , 10.05.2012
avatar
roko fan pejt spat!!!!!!!!ti si še živet ne zaslužiš če jim ne privoščiš da dečki igrajo drugo leto v prvi ligi!!!!!!ziher nisi iz sevnice ker drgač nebi tako govoril!!!!!!!
0
Skupaj komentarjev: 4 | Prikazanih: 1 - 4

Povej svoje mnenje:

Uredništvo spletnega mesta ePosavje.com ne odgovarja za vsebino objavljenih komentarjev!
Objava oglasnih sporočil ni dovoljena.

Prosimo za strpno debato!

Prepišite črke in številke s spodnje slike:

Sevničankam tri medalje na DP v dolgih tekih (FOTO)

17:13 , 23.04.2014
V Kranju je v soboto potekalo državno prvenstvo Slovenije v dolgih tekih na stezi. Klub temu, da so se nad... Preberi več
Posavci na blagoslovu motorjev v Mirni Peči

15:19 , 23.04.2014
Že res, da je bil v ponedeljek deževen dan, vendar to ni bila ovira, da se ljubitelji motorističnega adrenalina ne... Preberi več
Konec tedna v Brežicah pokalni turnir v plesih

11:29 , 23.04.2014
Plesni klub Lukec bo 26. in 27. aprila v športni dvorani Ekonomske in trgovske šole Brežice gostil pokalni turnir v... Preberi več
Brežičani na karate pokalu osnovnih šol (FOTO)

16:45 , 22.04.2014
Karate klub Obzorje Brežice se je tudi na praznično soboto udeležil karate tekmovanja - Karate pokal osnovnih šol, ki se... Preberi več
Uspehi mladih sevniških kolesarjev se nadaljujejo

17:32 , 21.04.2014
V soboto je bila v Spodnjih Pirničah 15. Velika nagrada Medvod za dečke do 16 let. V kategoriji “Dečki C”... Preberi več
Vpišite vaš elektronski naslov in stisnite Prijava.