Četrtek, 28. marec 2024
21.10.2020
18:33
NK Brežice, pokal
Brežiški nogometaši so izpadli v osmini finala pokalnega tekmovanja. A jim je v tekmi z ljubljansko Olimpijo zelo dobro kazalo, vodili so že s 3:1.

Osmina finala pokalnega tekmovanja - po strelih z 11m

NK Brežice Terme Čatež : NK Olimpija
3:5 (1:1)

Semafor:

• 0:1 - 29. min. - Vukušić (NK Olimpija)
  • 1:1 - 31. min. - Sokler (NK Brežice Terme Čatež)
  • 2:1 - 65. min. - Sokler (NK Brežice Terme Čatež)
  • 3:1 - 73. min. - Sokler (NK Brežice Terme Čatež), 11m
  • 3:2 - 79. min. - Vombergar (NK Olimpija)
  • 3:3 - 87. min. - Samardžić (NK Olimpija)
  • 3:4 - 11m - Vukušić (NK Olimpija)
  • 3:5 - 11m - Ivanović (NK Olimpija)

Trije zadetki Soklerja za strah v ljubljanski ekipi

Po prvem polčasu 1:1

BREŽICE Brežiški nogometaši so žal pred praznimi tribunami v srečanju osmine finala Pokala Slovenije gostili ljubljansko Olimpijo. Ljubljančane je v 29. minuti v vodstvo popeljal Vukušić, le dve minuti pozneje pa je izenačil Sokler in kot se je izkazalo pozneje, je bil to tudi rezultat prvega polčasa.

Brežičani pred vrati raja

Brežičanom je v nadaljevanju uspelo ne samo preiti v vodstvo, temveč po zaslugi še dveh zadetkov Soklerja povesti s 3:1, ko je zadel v 65. in 73. minuti (z enajstih metrov). Nato je v 79. minuti Vombergar znižal na 3:2, Samardžič pa je osem minut pozneje izenačil na 3:3. V obeh podaljških spremembe rezultata ni bilo, v izvajanju kazenskih strelov pa je Frelih ustavil tri poizkuse domačih, za zmage pa sta zadela Vukušić in Ivanović.