Četrtek, 28. marec 2024
28.01.2020
07:57
Celulozarji na zimskem državnem prvenstvu v Ljubljani
V ljubljanskem bazenu Tivoli se je v četrtek začelo združeno zimsko državno prvenstvo v plavanju, na katerem sodelujejo tudi člani Plavalnega kluba Celulozar Krško. Začeli so odlično!

Zimsko državno prvenstvo v plavanju v Ljubljani

27. januar 2020

(18:20) Tim Bizjak štirikrat državni prvak

V vseh odplavanih disciplinah je stopil na zmagovalni oder

Za plavalci krškega Celulozarja je po zaslugi Tima Bizjaka eno uspešnejših državnih prvenstev. V kadetski konkurenci je namreč mladi Krčan v osmih nastopih prav tolikokrat stopil na zmagovalni oder. In ne samo to, v treh disciplinah hrbtnega sloga je bil med kadeti nepremagljiv in tako prišel do treh naslovov državnih prvakov. Tim je v hrbtnem slogu do vseh treh naslovov prišel v absolutnih finalih, v katerih je plavalo 8 najboljših plavalcev v hrbtni tehniki v državi. Na 100. hrbtno je s časom 58.06 celo zasedel 5. mesto v absolutni konkurenci. Naslov kadetskega državnega prvaka je Bizjak osvojil še na 50m delfin.

Še dve srebrni medalji in dva brona

Bizjak je v kadetski konkurenci na 200m mešano in 100m delfin osvojil srebrni medalji, na 200m delfin in 50m prosto pa bronasti medalji.

Jan Kozole v dveh kadetskih finalih, štafeta 4x50 prosto na 11. mestu

V treh kadetskih finalih - na 50m, 100m in 200m hrbtno - je nastopil tudi Jan Kozole in dopolnil uspeh krških plavalcev. Na 100m hrbtno je Jan za slabe pol sekunde zaostal za zmagovalnim odrom in med kadeti končal na 4. mestu, na enkrat daljši razdalji je zasedel 5. mesto, na najkrajši razdalji v hrbtnem slogu pa je osvojil 7. mesto. Štafeta 4x50m prosto v postavi Bizjak, Močnik, Kozole in Kržan je osvojila 11. mesto.

24. januar 2020

(13:05) Tim Bizjak kadetski prvak na 50m hrbtno

Kot so sporočili iz Plavalnega kluba Celulozar Krško, je Tim Bizjak v četrtek popoldne plaval v absolutnem finalu na 50m hrbtno in postal kadetski državni prvak, na 200m delfin je v kadetski konkurenci osvojil 2. mesto.