V Posavju 7.2° C Sreda, 24. 2024
22.09.2020
12:54
Dobovski rokometaši so v soboto gostovali v Novem mestu in tudi po 3. krogu 1. slovenske rokometne lige še čakajo na prve točke.

MRK Krka : MRD Dobova
23:21 (10:8)

MRK Krka:
Bevec 5, Avsec 4, Majstorović, Avsec 2, Hvastija, Irman 1, Jakše 5, Rajh, Klemenčič 2, Rašo, Batagelj, Brajer, Radović, Kukman 4(2), Matko.

MRD Dobova:
Bradeško, Markušić 5(1), Abramović, Dragan, Leben, Jezernik, Košir 2, Mlakar 2, Šešić 4, Glaser, Raguž 3(1), Kozolić 1, Sintič, Mijušković, Blaževič, Šibanc 4(1).

Sedemmetrovke:
MRK Krka 2(2), MRD Dobova 3(5)

Izključitve:
MRK Krka 12 minut, MRD Dobova 6 minut

Dobovčani še čakajo na prve točke v novi sezoni

V prvem polčasu domači vodili tudi s tremi zadetki prednosti

NOVO MESTO Dobovski rokometaši so v soboto v 3. krogu 1. slovenske rokometne lige gostovali v Novem mestu pri ekipi Krke in izgubili s 23:21. V prvih minutah srečanja so Dobovčani prevzeli pobudo in povedli z dvema zadetkoma prednosti, a so v 15. minuti po preobratu domači vodili z dvema zadetkoma prednosti. Prednost domačih je narastla tudi na tri zadetke prednosti, a so gostje uspeli znižati na zadetek zaostanka pri 8:7 in 9:8, rezultat polčasa 10:8 pa je postavil Bevec.

Lovili in lovili zaostanek, a bili prekratki

V nadaljevanju srečanja so Dobovčani domače v 35. minuti ulovili na 11:11, a že v 42. minuti zbežali na +4, ko je bilo 15:11. Prednost štirih zadetkov so Novomeščani uspeli zadržati do 51. minute, ko je serijo treh dobovskih zadetkov začel Markušič. Domači niso popuščali, prednost so držali na varnih dveh zadetkih prednosti, srečanje pa se je nato končalo z rezultatom 23:21.

Najboljši strelci pri obeh ekipah

Pri domačih sta pet zadetkov dosegla Jakše in Bevec, štirikrat sta bila uspešna Avsec in Kukman. Markušić je bil pri Dobovčanih s petimi zadetki najboljši strelec v ekipi, štirikrat sta zadela Šibanc in Šešić, trikrat pa Raguž.

Video tekme (Vir: Rokometna zveza Slovenije):