07.03.2020
18:40
Dobovski rokometaši so v 21. krogu 1. slovenske rokometne lige gostovali v Mariboru, premagali ekipo RK Maribor Branik in potrdili sodelovanje v Ligi za prvaka, med najboljšimi šestimi ekipami.

RK Maribor Branik : MRD Dobova
25:27 (13:10)

RK Maribor Branik:
Dosedla, Puc, Planinšek, Kocjančič, Sok 4, Hočevar, Jerenec 3, Miličević 2, Velkavrh 5(1), Ranevski 3, Budja 3, Jerebie 4, Golik 1, Ferjan, Sivka.

MRD Dobova:
Gerčar, Bradeško 1, Dular, Markušić 5(1), Leben, Jezernik 3, Bura 6, Mladkovič, Mlakar, Lončar 6, Krnc 2, Kozolić, Kunst, Sintič 4, Florjančič, Abramović.

RK Maribor Branik 4(1), MRD Dobova 2(1)

RK Maribor Branik 6 min, MRD Dobova 6 min.

Dobovčani z zmago potrdili Ligo za prvaka

Polčas se je končal z rezultatom 13:10

MARIBOR Dobovski rokometaši so krog pred koncem rednega dela 1. slovenske rokometne lige v štajerski prestolnici vknjižili deseto letošnjo zmago. Dobovčani so že od prve minut prevzeli pobudo, v 5. minuti vodili z 0:2, 10. minuti je bilo še 3:3, nato pa so v vodstvo prešli domači in ga do konca polčasa niso izpustili iz rok. Prvih 30 minut se je končalo z rezultatom 13:10.

Z deseto zmago potrdili, da spadajo med najboljših šest ekip.

Izenačili v 38. minuti, do konca srečanja vseskozi držali prednost

Domači so v nadaljevanju ostali v vodstvu vse do 38. minute, ko je na 16:16 izenačil Lončar. Dobovčani so nato stvari vzeli v svoje roke, po dveh zadetkih Lončarja in Sintiča so v 47. minuti vodili že z 18:21. Gostitelji so lovili dobovske rokometaše, a jim ni najbolj uspevalo, v 57. in 58. minuti so modri vodili še za +3, srečanje pa se je nato končalo z dvema zadetkoma prednosti in rezultatom 25:27.

V Ligi za prvaka že Celje, Ribnica, Velenje, Trebnje in Dobova

V Ligi za prvaka, v kateri bo v drugem delu sezone nastopilo šest najboljših rokometnih ekip v državi, so poleg Dobovčanov že Celjani, Ribničani, Velenjčani in Trebanjci, za zadnjo vstopnico pa najbolje kaže Ormožanom, ki imajo dva tekmi pred koncem dve točki prednosti pred Koprčani in Novomeščani.