V Posavju N/A° C Sobota, 20. april 2024
08.09.2020
12:39
Ormož, Dobova
Rokometaši v 1. rokometni ligi so odigrali srečanja 1. kroga, v katerem pa ni bilo presenečenj. Še največje so v Novem mestu pripravili Slovenjgrajčani. Dobovčani so v petek izgubili v Ormožu.

Dobovčani poraženi v Ormožu

Domači povedli s štirimi zadetki prednosti

ORMOŽ Dobovski rokometaši so novo sezono začeli v Ormožu. Po začetnem vodstvu Posavcev so pobudo prevzeli domači in v 14. minuti že vodili s 7:2. Dobovčani so v nadaljevanju prvega polčasa zaigrali bolje in se v 22. minuti po zadetku Dragana približali na gol zaostanka, ko je bilo 11:10. Do konca polčasa domači niso uspeli ubežati na več kot +2, po zadetku Raguža pa se je polčas končal z rezultatom 15:14.

Dobovčani pet minut pred koncem prišli na -1

V začetku drugega dela so gostje po zadetku Šibanca s sedmih metrov uspeli rezultat izenačiti, a so domačini znova prevzeli pobudo, v 42. minuti vodili že z 20:17, pet minut pozneje še z zadetkom več prednosti in do 50. minute uspeli zadržati prednost štirih zadetkov prednosti, ko je bilo 24:20. Dobovčani so se prebudili in domače v 55. minuti ulovili na 24:23, a so bili Ormožani v ključnih trenutkih bolj zbrani, uspeli zadržati dva zadetka prednosti, kar je bilo na koncu dovolj za prvi točki ob končnem rezultatu 28:26 (15:14).

RK Jeruzalem Ormož : MRD Dobova
28:26 (15:14)