V Posavju 23.4° C Ponedeljek, 6. 2024
03.11.2022
12:24
Zaključek speedway sezone
Pri AMD Krško so v nedeljo, 30. oktobra organizirali zadnjo letošnjo speedway dirko, ki je štela za 3. Pokal AMD Krško in Memorial Matije Duha.

Zaključek speedway sezone v Krškem

KRŠKO Šlo je za letos peto dirko na Stadionu Matije Gubca v turbulentni sezoni, ki pa je pokazala, da je speedway v Krškem še kako živ in ima svetlo prihodnost.

Na zadnji dirki se je po uradnih podatkih zbralo okoli 1.400 gledalcev, ki so lahko spremljali izvrstne borbe v obeh konkurencah. 3. Pokal AMD Krško je v infarktnem finalu osvojil Avstrijec Daniel Gappmaier pred domačinom Nickom Škorjo. Tretji je bil danski talent William Drejer. Prvi Memorial Matije Duha, ki so ga Krčani posvetili priljubljenemu vozniku v luči prihajajoče 10-letnice njegove tragične nesreče v Argentini, je šel v roke domačega ljubljenca Svena Cerjaka! V finalu kategorije 250cc, ki je na noge dvignil vse prisotne gledalce, je 2. mesto osvojil še en domači voznik, Tilen Bračko, tretji je bil Čeh Vojtech Šachl.

Fotogalerija (Foto: Peter Prašnički):

Kaj bo prinesla sezona 2023?

Speedway sezona je tako v Sloveniji, kot tudi v celotni Evropi zaključena. Začenjajo pa se že pogovori, kako naprej in kaj nam prinaša sezona 2023. V Krškem taboru pripravljajo marsikaj zanimivega, o podrobnostih pa kasneje.