V Posavju N/A° C Sobota, 20. april 2024
14.02.2020
21:00
RK Krško : RK Grosuplje
Krški in brežiški rokometaši so v 16. krogu 1. B slovenske rokometne lige pred domačini gledalci prišli do dveh visokih zmag. Krčani so premagali Grosuplje, Brežičani Mokerc - KIG. Več v nadaljevanju.

RK Krško. RK Grosuplje
34:22 (14:12)

RK Krško:
Zorič 1, Romih 6, Glogovšek 1, Dular, Škafar 2, Sobotič 5, Dragan 1, Glaser 3(1), Novak 2, Kastelic 1, Perko, Vovk 4, Ban 6, Škalički, Blaževič, Baznik 2.

RK Grosuplje:
Pekeč, Grum 2, Mušič, Kitak 4, Rede 1, Ferkulj, Stare, Zakošek, Slemenjak 4, Harbaš, Zafran 5, Podvršič 0, Cigale 5.

RK Krško 1(1), RK Grosuplje 2(2).

RK Krško 12 min, RK Grosuplje 8 min.

Zapis dopolnjujemo.

Krčani do sedme zmage

V prvem polčasu domači v manjši prednosti

Krški rokometaši so v petkovem večeru prišli do sedme letošnje zmage, ko so s 34:22 (14:12) premaglai ekipo RK Grosuplje. Krčani so vodili čez celotno srečanje, že v prvem polčasu je prednost narastla na +4, ko bi v nadaljevanju prvega dela gostje prišli na vseh zadetek zaostanka, polčas pa se je končal z dvema zadetkoma razlike in rezultatom 14:12.

V drugem polčasu domači prevladovali na igrišču

Gledalci so v nadaljevanju videli povsem drug polčas, domači so že od prve minute zaigrali odločno in gostujoči trener je v 32. minuti že vzel prvo minuto odmora. A ni kaj veliko pomagala, dve minuti pozneje je namreč Sobotič zadel za 18:13, minuto pozneje Bazenik za 19:13 in prednost je nato le še naraščala. Do konca srečanja so domači izkoriščali napake v napadih gostov, s hitrimi protinapadi je te napake Ban uspešno kaznoval, srečanje pa je se končalo z rezultatom 34:22.

Fotogalerija (Foto: ePosavje.com):

RK Brežice : RK Mokerc - KIG
35:28 (17:11)

RK Brežice:
Kajba, Kostanjšek, Brezec, Tomše J. 5, Tomše M. 3, Bogovič, Kozarič 4, Kučič 6, Marušič 6, Udovč 5, Koprivc 6, Matjašič, Rožman, Gospodarič, Jagrič.

RK Mokerc - KIG:
Ponikvar, Pahor 1, Šivec, Legen 4, Štamcar, Comino 5, Kastelic, Makivič 1, Kalabić 4, Krivic 6(1), Tabaković 5(2), Leš 2(1).

RK Brežice 1(2), RK Mokerc - KIG 4(4)

RK Brežice , RK Mokerc - KIG

Brežičani presenetili Ižance

Skočili z dna lestvice

Brežiški rokometaši so s pomembnima dvema točkama skočili z dna 1.B ligaške lestvice, ko so v domači dvorani presenetili ekipo Mokerc - KIG, sicer četrtouvrščene ekipe na ligaški lestvici. Gledalci so že od prve minute gledali izenačeno srečanje, v 12. minuti pa je Kučič Brežičane prvič popeljal v vodstvo z dvema zadetkoma prednosti. Do konca prvega dela so prenost lepo zvišali, Marušič je z dvema zaporednima zadetkoma v 28. in 29. minuti postavil rezultat polčasa 17:11

V drugem polčasu vodili že na +11

Domači so v drugm polčasu nadaljevali z odlično igro, prednost v 43. minuti uspeli povišati celo do +11 pri 26:15, do konca srečanja so gostje rezultat uspeli znižati, a kaj več kot končnih 35:28 ni šlo.