05.04.2019
21:42
V petkovih tekmah 23. kroga 1. B slovenske rokometne lige so Krčani zmagali na Ptuju, Brežičani so doma izgubili s Slovanom. Več o obeh srečanjih v nadaljevanju novice.

RK Drava Ptuj : RK Krško
23:27 (11:15)

RK Drava Ptuj:
Nikl, Reisman 2, Godicelj 1, Mlač-Černe, Lovrenčič, Gregorc 3 (1), Grobelnik 6(1), Belec, Zupanc, Bedrač, Rožman 1, Žunič, Bračič, Krasnič 2, Žuran, Sivka 8(3)

RK Krško:
Romih 1, Dular, Škafar 1, Sobotič 6, Dragan 2, Glaser 7(3), Kastelic, Rantah, Deržič 1, Mlakar 2, Vovk 5, Požeg, Ban 2, Blaževič, Škaličk, Bekrić.

RK Drava Ptuj 10 min, RK Krško 10 min

RK Drava Ptuj 5(6), RK Krško 3(3)

Krčani do nove zmage, a Slovan zbežal na +2 s tekmo več

Krčani so srečanje na Ptuju začeli z zadetkom Sobotiča, nato pa prednost vseskozi držali v svojih rokah, po zadetkih Sobotiča, Bana in Vovka pa v 6. minuti že vodili s 5:2. Krčani so se do konca polčasa razigrali, najbolj razpoložena sta bila s štirimi zadetki Sobotič in tremi Glaser, prvi polčas pa so končali z rezultatom 11:15.

V drugem polčasu spet mini mrk, a se jim je posvetilo

V 35. minuti so nato po treh zaporednih krških zadetki vodili že z 18:12, ko bi prednost počasi začela kopneti in domači so se v 51. minuti prek razpoloženega Sivke (dosegel je 8 zadetkov) približali na 19:21. A so Krčani stvari vendarle vzeli v svoje roke in od 57. minuti s tremi zaporednimi zadetki pri rezultatu 22:24 postavili piko na i letošnji zmagi št. 16.

Kako naprej? Krčani bodo 19. aprila odigrali zaostalo tekmo 22. kroga, ko v Krškem gostijo Škofljico, nato pa 27. aprila v derbiju "vse ali nič" v Krško prihajajo Slovenjgrajčani.

RK Brežice : RD LL Grosist Slovan
23:32 (10:16)

RK Brežice:
Krivokapić, Zorič 1, Kostanjšek, Tomše J. 2, Tomše M. 2, Bogovič 6, Žmavc, Hvastija, Udovič 2, Derenda, Pernovšek 8(3), Matjašič 1, Štarkl, Jagrič 1.

RD LL Grosist Slovan:
Grum 2, Jovičič S. 6, Serdinšek-Ekart 1, Marinček 4, Krivic 1, Budalić, Skušek 7(1), Lukan, Ponikvar, Gahan Caleb 1, Fidel 3, Furdi 2, Jovičič E. 1, Hočevar, Sankovič 2, Atanasov 2

RK Brežice 3 min, RD LL Grosist Slovan 10 min

RK Brežice 3(5), RD LL Grosist Slovan 1(1)

Brežičani izenačili v 12. minuti, nato pa nekaj minut brez zadetkov

Gostje iz Ljubljane so v 4. minuti že vodili s 4:0, Brežičani pa so prva zadetka dosegli dve minuti pozneje, ko sta bila uspešna starejši od bratov Tomše in Pernovšek. V 12. minuti so domači celo izenačili na 5:5, nato pa šest minut ostali brez zadetka, gostje so polnili  mrežo in v 18. minuti vodili s 5:9. Pri gostih sta se razigrala Jovičiča in v prvih 30. minutah dosegla pet zadetkov, polčas pa se je končal z rezultatom 10:16.

Najvišja prednost gostov prav ob zadnjem zvoku sirene

V drugem polčasu domači niso uspeli najti priključka z razigranimi Ljubljančani, prednost je naraščala, najvišja pa je bila prav ob koncu srečanja, ki se je končalo z rezultatom 23:32.

Kako naprej? Brežičani v soboto, 27. aprila, gostujejo v Radečah, nato pa 10. maja v Brežicah sledi posavski rokometni derbi s Krčani.