V Posavju N/A° C Sobota, 20. april 2024
16.11.2019
20:43
Rokometni klub Krško
Krški rokometaši so v 8. krogu 1. B slovenske rokometne lige v sobotnem večeru gostovali v Trbovljah, Ale Kukavica je zabeležil prvo zmago. Brežičani v petek v Ljubljani poraženi s petimi zadetki.

Krčani zmagali v "Trbovlih"

Po seriji treh tekem - dveh porazov in neodločenem izidu, so krški rokometaši prišli do četrte letošnje zmage, v Trbovljah so namreče premagali rokometaše Rudarja. Po izenačenih uvodnih minutah so Krčani z dvema zadetkoma Škafarja v 13. minuti povedli s 5:7 in prednost držali vse do 24. minute, ko je za 11:10 za domače zadel Jager. To je bil tudi zadnji domači zadetek v prvem delu, gostje so jih dosegli še 5 in polčas končali z vodstvom 11:15.

Rantah najboljši strelec pri Krčanih

V drugem delu so odigrali bolj zbrano in učinkovito, vseskozi obdržali zanesljivo prednost, v ekipi je bil najbolj razpoložen Rantah, ki je v 57.  minuti dosegel tudi zadnji krški zadetek. Domači so sicer v zadnjih dveh minutah dosegli še dva in Ernestl je postavil končni rezultat 23:27.

RD Rudar : RK Krško
23:27 (11:15)

RD Rudar:
Zakošek 6(3), Ernestl 5(1), Jager 3, Jauković 3, Kocijančič 2, Kamnikar 2, Deželak 1, Sardinšek 1, Sitar, Radulovič, Lenart, Dekovič, Žibert.

RK Krško:
Rantah 8, Škafar 4, Glaser 4, Ban 3(3), Zorič 2, Romih 2, Sobotič 1, Novak 1, Dragan 1, Dular, Mlakar, Blaževič, Škalički, Kastelic, Vovk, Glogovšek.

RD Rudar 4(3), RK Krško 3(3)

RD Rudar 6 minut, RK Krško 14 minut.

Brežičani in Radečani poraženi

Brežičani in Radečani so svoji tekmi odigrali že v petek, Brežičani so gostovali na Slovanu in izgubili, srečanje se je končalo z rezultatom 26:21 (14:9). Radečani so gostili ekipo RK Grosuplje, po vodstvu z 12:8 ob polčasu v drugem popustili ter izgubili z 22:26.