Petek, 29. marec 2024
14.04.2019
20:54
Krški nogometaši so v Novi Gorici prišli še do kako pomembne zmage in prvih treh točk po 1. decembru lani, ko so na Gubcu premagali prav tokratne nasprotnike. Poročilo in lestvica po 27. krogu 1. SNL:

ND Gorica:
Sorčan, Celcer, Tomiček, Lipušček, Kavčič, Grudina, Velikonja, Šipek (od 69. Kolenc), Halilovič (od 82. Hodžič), Smajlagić (od 77. Gulić), Osuji.

NK Krško:
Frelih, Štefulj, Cetina, Ilić, Volarić, Jandrek (od 92. Kovačič), Kordić, Da Silva, Perić (od 81. Ogrinec), Vukušić, Volaš (od 75. Sokler).

Vukušić izenačil z bele točke

Krškim nogometašem se je prikazala luč na koncu tunela. Krčani so zadnjič zmagali 1. decembra lani na Gubcu, ko so z 1:0 premagali prav tokratne nasprotnike, nogometaše Gorice. Na tekmi so sicer povedli domači, ko je bil v 8. minuti v krškem kazenskem prostoru najvišji Lipušček. V 41. minuti je svoj prvi rumeni karton (in drugega na tekmi) prejel Tomiček, ko je v domačem kazenskem prostoru zrušil Perića, sodnik je pokazal na belo točko, s katere je bil nato zanesljiv Vukušić in postavil rezultat polčasa.

Kordić za vodstvo

Od 71. minute z igralcem več Zeleni so odlično začeli drugi polčas in v 54. minuti povedli prek Kordića. V 71. minuti je Tomiček prejel drugi rumeni karton na srečanju in z rdečim odšel v garderobo. Krčani so nato do konca srečanja z igralcem več uspeli ohraniti prednost in zapisati še kako pomembne nove tri točke.

Kako naprej?

Krčane bodo naslednjo tekmo odigrali v ponedeljek, 22. aprila, ko bodo na Gubcu v zadnjem krogu 28. kroga 1. slovenske nogometne lige gostili Domžale z Gregorjem Sikoškom in Tončijem Mujanom.