V Posavju N/A° C Sobota, 20. april 2024
31.03.2019
18:13
V 24. krog 1. slovenske nogometne lige se je na Gubcu prvi polčas začel obetavno, drugi pa nadaljeval malo manj, celo tako, da so Krčani tekmo končali z desetimi igralci.

• 1:3 - 89. min - Crnov (NK Triglav)

Strelci: 1:0 Perić (28.), 1:1 Majcen (49.). 1:2 Majcen (56.), 1:3 Crnov (89.).

NK Krško:
Zalokar, Volarič, Cetina, Ilić, Vojković (od 81. Sokler), Jandrek (od 71. Frelih), Da Silva, Kordić, Perić, Vukušić (od 70. Frelih), Volaš.

NK Triglav:
Arko, Rogelj, Kumer, Arh-Česen, Mlakar, Mertelj, Kryeziu, Tijanič (od 90. Svraka), Udovič (od 76. Crnov), Majcen, Žurga (od 84. Karamatić).

Rumeni kartoni: Da Silva, Vukušić, Cetina, Volarič; Žurga, Mertelj.
Rdeč karton: Zalokar (69.).

Izstrelek Perića

Krčani so bili v prvem polčasu boljši nasprotnik, priigrali so si nekaj lepih priložnosti, v 28. minuti pa je lepo podajo Kordića izkoristil Perić in z levico poslal izstrelek za hrbet vratarja Arka. Kot se je izkazalo pozneje, je bil 1:0 tudi rezultat prvega polčasa.

Hitro izenačenje gostov

Triglavani so nato hitro izenačili, ko je strel Tijanića domači vratar Zalokar odbil v polje, žoga pa je končala na kolenu Majcna. Pet minut pozneje so imeli gostje na desni strani prosti strel, žoga je prišla na levo do Arh-Česna, Majcen pa se je znašel v krškem kazenskem prostoru in povišal vodstvo. V 69. minuti je moral zaradi rdečega kartona v garderobo vratar Zalokar, ko je sprva Žurga trčil vanj, strasti so se razvnele, Zalokar je videl rdeče, Žurga pa rumeno. Kranjčani so v 89. minuti potrdili zmago, ko je zadel Crnov.

Kako naprej?

Krčane zdaj 7. aprila čaka gostovanje v Kidričevem, nato pa v sredo, 10. aprila, od 16.45 naprej na Gubcu gostujejo Mariborčani.