06.04.2019
18:07
Amatersko RadioGoniometriranje, popularno imenovano ''lov na lisico'', je radioamaterska športno tehnična disciplina, kjer sodelujejo radioamaterji obeh spolov in vseh starostnih skupin

Odlični rezultati Posavcev

Lov na lisico Tekmovalci s posebnimi sprejemniki odkrivajo več skritih oddajnikov (lisic), ki so razporejeni v skupni razdalji od 4 do 10 km zračne linije. Zmagovalec je tekmovalec, ki v najkrajšem času odkrije določeno število oddajnikov, odvisno od kategorije. Od posavskih radioklubov so na odprtem kratkovalovnem prvenstvu zveze radioamaterjev Slovenije v amaterski radiogoniometriji sodelovali člani Radiokluba Krško in Amater iz Sevnice.

Pridno nabirajo točke za uvrstitev v reprezentanco

Haring zmagal, Gajšak drugi Med pionirji sta brez uvrstitve žal ostala Sevničana Vid Kmetič in Peter Teraž, med juniorji je 1. mesto osvojil Tomislav Haring, 2. pa Samo Gajšak (oba člana Radiokluba Krško), 5. mesto pa je zasedel Sevničan Leon Kmetič. Vsi Posavci sicer pridno nabirajo točke za uvrstitev v državno reprezentanco.