V Posavju N/A° C Četrtek, 18. april 2024
14.10.2019
13:19
Sobotni rokometni posavski derbi v Brežicah ni prinesel zmagovalca. Če je še po prvem polčasu kazalo na domačo zmago, so gostje tekmo obrnili, končni rezultat pa je postavil Senovčan.

RK Brežice : RK Krško
25:25 (11:8)

RK Brežice:
Kajba, Kostanjšek 1, Perko 3, Tomše J. 2, Tomše M. 1, Bogovič 1, Kozarič 1, Pajič, Kučič 5(3), Baznik 4, Žmavc, Udovč, Koprivc 7, Matjašič, Jagrič.

RK Krško:
Zorič 4, Romih 2, Glogovšek 2, Dular 3, Sobotič 2, Dragan 1, Glaser 2, Kastliec, Rantah 4, Bizjak, Mlakar 1, Vovk 2, Ban 2, Škalički, Blaževič, Orter.

RK Brežice 4(3), RK Krško 0.

RK Brežice 8 min, RK Krško 14 min.

Posavski derbi se je končal brez zmagovalca

Domači juriš v prvem polčasu

Tekmo so z zadetkom odprli Krčane prek Sobotiča, Blaževič je v 1. minuti Koprivcu ubranil strel s sedmih metrov, Ban je pa v naslednjem napadu povišal krško vodstvo na 0:2. S serijo štirih zadetkov so domači stopili na plin, in vodstva do konca polčasa niso izpustili iz rok.

Krčani izenačili šele v 49. minuti

Prav nasprotno, v začetku drugega polčasa je razpoloženi Koprivc domačo prednost zvišal na 12:8. Krčani so iskali poti do domačega gola, izenačili pa šele v 49. minuti, ko je Zorič najprej znižal na 19:18, nato pa zadel za 19:19, Glaser pa je minuto pozneje Krčane popeljal v prvo vodstvo po prvi minuti tekme. Domači so znova izenačili, prešli v vodstvo, kljub trem krških izključitvam pa so v 58. minuti po zadetku Glaserja to prednost obdržali na 23:24.

25:25

Za Brežičane je na 24 izenačil Koprivc, Šerbec je vzel minuto odmora, po kateri je Zorič zadel za 24:25 in da bi na drugi strani Perko zadel za 25:25 ter tako postavil končni rezultat tekme.

Kako kaže?

Krčani zdaj na lestvici s sedmimi točkami za tri zaostajajo za prvouvrščeno ekipo Slovana, Brežičani so na 11. mestu s tremi točkami, z dvema točkama so Radečani na zadnjem 14. mestu lestvice.