01.04.2019
08:41
V Mengšu se je v nedeljo končalo dvodnevno državno prvenstvo v streljanju z zračno puško in pištolo v desetmetrskih disciplinah.

Znova so z odličnimi nastopi navdušili posavski tekmovalci in tekmovalke, ki so domov prinesli kar 10 odličij, od tega šest Brežice, tri Marok Sevnica in eno Leskovec. Če gledamo širšo jugovzhodno regijo, sta dve odličji romali še v Novo mesto. Skupaj so Posavci osvojili kar sedem naslovov državnih prvakov.

V članski konkurenci zmagala Sevničana

Največjo težo imajo seveda odličja v članski konkurenci, kjer sta z zračno pištolo pri moških in pri ženskah zmagala Sevničana Blaž Kunšek in Mojca Kolman ter ponovila enak dosežek iz leta 2013, neke vrste moralni zmagovalci ekipnega članskega prvenstva pa so Brežičani v postavi Matej Krajnčič, David Rožman in Gregor Kuhar, ki so sicer osvojili odlično drugo mesto, vendar so za razliko od prvakov iz Rečice nastopili z doma vzgojenimi strelci.

Številne medalje tudi ostalim posavskim strelcem

Na državnem prvenstvu so sodelovali tekmovalci in tekmovalke vseh starostnih kategorij, začenši z najmlajšimi, vsega 10 let starimi, pa do članskih vrst. Odličja so romala v kar 40 slovenskih klubov, kar priča o izredni razširjenosti tega športa pri nas.

Pregled osvojenih odličij strelk in strelcev jugovzhodne regije:

1.mesta: Blaž Kunšek, zračna pištola člani; Mojca Kolman (oba Sevnica), zračna pištola članice; Anže Gmajnič (Brežice) zračna pištola mladinci; Marok Sevnica (Liam Kovačič, Domen Špan, Miha Janc), zračna pištola kadeti ekipno; Brežice (Pia Srpčič, Sara Ščuri, Lara Zorko), zračna pištola kadetinje ekipno; Pia Srpčič, zračna pištola kadetinje; Leskovec (Matija Felicijan, Vid Štefanič, Timotej Sršen), zračna pištola pionirji;

2. mesti: Brežice (Matej Krajnčič, David Rožman, Gregor Kuhar), zračna pištola člani ekipno; Sara Ščuri (Brežice), zračna pištola kadetinje

3. mesta: Klara Smolič (Gorjanci), zračna pištola članice; Urška Gmajnič (Brežice), zračna pištola mladinke; David Lotrič (Gorjanci), zračna pištola pionirji