London 2012 (1): Kozmus na četrtih olimpijskih igrah

Domov | Šport | Primož Kozmus | London 2012 (1): Kozmus na četrtih olimpijskih igrah
London 2012 (1): Kozmus na četrtih olimpijskih igrah
Zlato iz Pekinga, Foto: arhiv ePosavje

Pet dni in šest ur pred uradno otvoritvijo olimpijskih iger v Londonu pričenjamo s prvim v seriji zapisov o posavskih nastopih na 30. poletnih igrah moderne dobe.

Posavje v Londonu

Poleg Kozmusa bo v Londonu v metu kladiva nastopila Barbara Špiler, na paraolimpijskih igrah pa bo tudi letos sodeloval strelec Damjan Pavlin.

Kozmus - od Sydneya do Londona

Olimpijski krst je Primož Kozmus doživel v Sydneyu leta 2000, ko je z metom 68.83 metra osvojil 38. mesto. Štiri leta pozneje (v grških Atenah) je 7.26 kilorgramov težko kladivce poletelo deset metrov dlje, ko je pristalo na 78.56, kar je bilo tedaj dovolj za 6. mesto. A preblisk mu je uspel leta 2008, ko je v Pekingu kladivo pognal daleč prek 80 metrov. Na Kitajskem se je Primož veselil zlate medalje in dolžine 82.02 metra.

(bš, eP)

// NASLEDNJIČ: London 2012 (2): Prvenec Barbare Špiler

Podpiraš posavski šport? Stisni Všeč mi je in se nam pridruži!


Oglasna mreža ePosavje.com - 0590-64-200 - oglasevanje@eposavje.com


Naroči se na RSS feed komentarjev Komentarji (0):

Vabljeni k sodelovanju!
Skupaj komentarjev: | Prikazanih:

Povej svoje mnenje:

Uredništvo spletnega mesta ePosavje.com ne odgovarja za vsebino objavljenih komentarjev!
Objava oglasnih sporočil ni dovoljena.

Prosimo za strpno debato!


Prepišite črke in številke s spodnje slike:

Vpišite vaš elektronski naslov in stisnite Prijava.