30.03.2021
09:37
RK Krško : RK Brežice
Sobotni posavski rokometni derbi v 6. krogu 1. B slovenske rokometne lige so s 40:25 (17:10) dobili krški rokometaši.

40:25 (17:10)

RK Krško:
Škalički, Kozole, Perko 2(1), Glogovšek 4, Lipej 1, Škafar 2, Sobotič 5, Romih 4, Kastelic 1, Grobelnik 9(3), Resnik 1, Novak 1, Ban 4(1), Požeg 1, Švalj 4, Baznik 1.

RK Brežice:
Kajba, Tomše 1, Bogovič 6, Gerjovič 1, Kučič 4(1), Brdik, Topolovec 2(1), Koprivc 2, Meris 5, Bošnjak 1, Kostanjšek 3.

RK Krško 5(6), RK Brežice 2(5)

RK Krško 12 min, RK Brežice 14 min.

Posavski derbi Krčanom

Že v prvem polčasu prednost Krčanov +11

Z zadetkom Bošnjaka so derbi boljše začeli Brežičani, do 6. minute je bila tekma izenačena, nato pa so pobudo prevzeli Krčani in v 11. minuti povedli že s 7:2. Do konca prvega polčasa je razlika le še naraščala, najvišja je bila +11 v 23. in 25. minuti pri 15:4 in 16:5, polčas pa se je končal z rezultatom 17:10.

Najvišja prednost +16, ob zadnjem zvoku sirene rezultat 40:25

V nadaljevanju srečanja Brežičani s pol krajšo klopjo niso uspeli loviti Krčanov, prednost je še naraščala do najvišje razlike +16 v 59. minuti pri 38:24, po zadetku Lipeja v zadnji minuti pa je bil končni rezultat 40:25.

Krčani tretji na lestvici

Krčani so s četrto zmago na 3. mestu lestvice, z dvema tekmama manj so Sevničani na 5. mestu, Brežičani pa na 8. mestu.

Sevničani v Trbovljah v sredo

Na drugih tekmah tega kroga je RD Herz Šmartno s 34:28 premagal RD Alples Železniki, rokometaši Sviša iz Ivančne Gorice so z 29:23 premagali ŠD Mokerc - KIG, v Črnomlju pa je z 19:31 slavila ekipa ŠRD Škofljica Pekarna Pečjak. Tekma med ekipo RD Rudar in Sevnico bo v Trbovljah v sredo ob 19. uri, tekma med RK Dol TKI Hrastnik in RK Grosuplje je prestavljena na kasnejši datum.