RK Krško : RK Ajdovščina 33:16 (15:8) Krški stroj melje naprej (FOTO)

RK Krško : RK Ajdovščina 33:16 (15:8) Krški stroj melje naprej (FOTO) Foto: ePosavje.com

Krški rokometaši v 1. B slovenski rokometni ligi nadaljujejo z odličnimi igrami. Po zmagi v Trbovljah minuli petek so na prvo oktobrsko soboto v Krškem premagali rokometaše Ajdovščine, srečanje se je končalo z rezultatom 33:16 (15:8).

NAŠIH 5:

• Četrta tekma, tretja zmaga. Šah mat. Gremo naprej.
  • 12 strelcev. Brez zadetkov Kodrič, Vovk in oba vratarja
  • Korak po korak proti vrhu, naslednji vikend v goste na Ig
  • Poteza tekme: Poškodba Andraža Dragana. Čimboljše okrevanje!
  • Igralec tekme: Navijači na tribuni. Bobni in navijanje, to je to.

RK Krško : RK Ajdovščina
33:16 (15:8)

RK Krško:
Blaževič, Škalički, Romih 2, Glogovšek 2, Dular 3, Škafar 3, Sobotič 4, Dragan 1, Glaser 5(4), Kastelic 1, Rantah 4 (1), Novak 1, Mlakar 3, Vovk, Ban 4, Kodrič.

RK Ajdovščina:
Krauthaker, Velikonja, Koren 1, Svetik 1, Vidic, Stanič, Pelicon 4, Vasič, Masilo 1, Bizjak, Bratina 5(2), Breznikar, Tunanovič 1, Koren 1, Volk 2.

Sedemmetrovke:
RK Krško 5(6), RK Ajdovščina 2(5)

Izključitve:
RK Krško 8 min, RK Ajdovščina 4 min

Četrta tekma, tretja zmaga

Krški stroj melje naprej. Tokrat so v dvorani ŠC Krško - Sevnica počepnili Ajdovci. Že uvod v tekmo je nakazal, da so domači rokometaši znova dobro razpoloženi. Prednost se je v prvem delu povečevala in povečevala, ob dobri obrambi in razpoloženem vratarju Blaževiču se je polčas končal z visokih 15:8, v drugem delu je domači trener Šerbec ponudil priložnost ostalim s klopi, od 40. minute je v vrata stopil Škalički in oba vratarja sta do konca srečanja nato vpisala le vsak po 8 prejetih zadetkov. Pri domači je največ zadetkov dosegel Glaser (5), po štirikrat so bili uspešni Ban, Sobotič in Rantah.

Kako naprej?

Krčane zdaj v naslednjem krogu čaka gostovanje na Igu pri ekipi ŠD Mokerc IG, Radečani odhajajo v Izolo, Brežičani pa k ekipi Pomurja. Krški rokometaši bodo naslednjo domačo tekmo odigrali v soboto, 20. oktobra, ko v goste prihajajo Izolani.