RK Krško : RD Butan Plin Izola 24:22 (15:9) Peta zmaga Krčanov!

RK Krško : RD Butan Plin Izola 24:22 (15:9) Peta zmaga Krčanov! Foto: arhiv ePosavje

V 6. krogu 1. B slovenske rokometne lige so krški rokometaši zabeležili še peto letošnjo zmago. Tudi tokrat je šlo zelo na tesno, srečanje se je končalo z rezultatom 24:22 (15:9).

RK Krško : RD Butan Plin Izola
24:22 (15:9)

RK Krško:
Blaževič, Škalički, Romih, Glogovšek, Dular 1, Škafar 5, Sobotič 1, Požeg, Glaser 3(1), Kastelic 2, Rantah 4, Novak 1, Mlakar 2, Vovk 2, Ban 3, Kodrič.

RD Butan Plin Izola:
Gregorič, Jurič 4, Smej, Poles, Božič 7(6), Beganovič 2, Zorič - Stepančič 2, Brumen 3, Redžič, Peharc, Poberaj 1, König, Nikolić 2, Čolić 1, Gašperšič, Husić.

Sedemmetrovke:
RK Krško 1(2), RD Butan Plin Izola

Peta zaporedna zmaga

Krčanom je uspela še peta zaporedna zmaga, v domači dvorani so namreč premagali ekipo Izole. Že prve minute so nakazale prevlado domačih rokometašev, ki so do 20. minuti vodili z dvema ali tremi zadetki prednosti, v zadnji tretjini prvega polčasa je prednost še naraščala in se po 30. minutah igre ustavila na +6 pri 15:9. V drugem delu pa povsem drugačna slika. Domači niso uspeli ustaviti borbenih Primorcev, ki so v 49. minuti domače ulovili na 19:19, tri minute pred koncem pa so pri 21:22 sploh prvič prišli v vodstvo. Domači so z zbrano končnico in dvema zadetkoma kapetana Kastelica ter Sobotiča rezultat obrnili, tekma se je nato končala z rezultatom 24:22 (15:9).

Kako naprej?

Rokometaši v 1.B ligi bodo znova na delu 10. novembra, ko Krčani odhajajo na gostovanje k ekipi RK Pomurje.