RK Krško : RK Drava Ptuj 23:22 (11:11) Zmaga, zmaga, zmaga! (FOTO)

RK Krško : RK Drava Ptuj 23:22 (11:11) Zmaga, zmaga, zmaga! (FOTO) Foto: ePosavje.com

Krški rokometaši so v 10. krogu 1. B slovenske rokometne lige pred domačimi gledalci premagali ekipo RK Drava Ptuj. Po izenačenem prvem polčasu so v drugem delu pokazali odlično igro in slavili z rezultatom 23:22 (11:11).

RK Krško : RK Drava Ptuj
23:22 (11:11)

RK Krško:
Blaževič, Škalički, Romih, Glogovšek 2, Dular 3, Škafar 2, Sobotič, Požeg, Glaser 9 (4), Kastelic 3, Rantah, Novak, Mlakar 1 (1), Vovk, Ban 3, Brečko.

RK Drava Ptuj:
Belec, Žuran, Koštomaj, Mlač-Černe, Gregoc, Grobelnik 3, Hrupič 5, Belec B., Zupanc, Stopar 5, Bedrač, Rožman 1, Žunič, Bračič, Krasnič, Žuran, Sivka.

Sedemmetrovke:
RK Krško 5(5), RK Drava Ptuj 2(3)

Izključitve:
RK Krško 6 min, RK Drava Ptuj 4 min

Krčani nadaljujejo niz brez poraza

Krški rokometaši so v derbiju 10. kroga 1. B slovenske rokometne lige že od začetka držali vse niti igre v svojih rokah. V prvem polčasu so držali prednost zadetka do dveh, v 19. minuti so vodili celo s tremi zadetki prednosti, ko je bilo na semaforju 10:7, polčas pa se je po zadetku Hrupiča končal z izenačenih 11:11.

Zaključek tekme za osmo zmago

Uvodne minute drugega dela so pripadle gostom, ki so hitro povedli z dvema zadetkoma prednosti na 11:13, po zadetkih Mlakarja in Bana pa so domači gostje v 33. minuti ujeli na 13:13. Štiri minute pozneje so Ptujčani pri 14:15 še zadnjič povedli na tekmi, do konca srečanja pa je bilo vse v znamenju Krčanov. Vratar Blaževič se je izkazal z dvema pomembnima obrambama, pri 20:20 v 51. minuti so bili rokometaši zadnjič izenačeni, pri Krčanih sta nato zadela Škafar in Kastelic, v pri 22:21 je zadnji zadetek za domače v 59. minuti dosegel Dular, za goste je zadel še Grobelnik, kar je bilo dovolj za osmo letošnjo zmago.

Pri domačih je največ (9) zadetkov dosegel Glaser, po tikrat sta bila uspešna Dular in Ban, v gostujoči ekipi je 7 zadetkov dosegel Sivka.

Kako naprej?

V tem krogu je prišlo do presenečenja v Radečah, kjer je spodrsnilo Slovenjgrajčanom, tako da Krčani pred nadaljevanjem prvenstva na lestvici zdaj zasedajo 2. mesto. In prav v Slovenj Gradec zeleni odhajajo naslednji konec tedna, tekma bo v soboto ob 19. uri.