Krčani boljši od Brežičanov, Sevničani in Radečani poraženi

Krčani boljši od Brežičanov, Sevničani in Radečani poraženi Foto: ePosavje.com

V šestnajstini Pokala Slovenije so krški rokometaši premagali Brežičane, Radečani so doma izgubili z Novomeščani, Sevničani pa z Trebanjci. V nadaljevanju poročila z vseh treh srečanj.

RK Krško : RK Brežice
24:20 (12:7)

RK Krško:
Blaževič, Škalički, Romih 2, Glogovšek, Dular 1, Škafar 1, Sobotič 3(1), Brečko 1, Glaser 2, Kastelic 4, Požeg 2, Novak, Mlakar 2, Vovk 4, Bad 2, Kodrič.

RK Brežice:
Jagrič, Kozole, Zorič 2, Lipej, Tomše J. 5, Tomše M. 3, Bogovič, Kovač, Dučanović 2, Krivokapić, Hvastija 2, Udovč, Derenda 2(2), Pernovšek 3, Matjašič, Zagode 1.

Sedemmetrovke:
RK Krško 1(2), RK Brežice 2(2)

Izključitve:
RK Krško 10 min, RK Brežice 8 min.

Prvi posavski derbi v štirih dneh

V prvem posavskem derbiju v naslednjih štirih dneh so boljšo potegnili Krčani, ki so v domači dvorani s 24:20 (12:7) premagali Brežičane. Domači so vodili od prve minute, s čvrsto obrambo pa gostom v prvem polčasu niso dovolili veliko zadetkov, tako da se je prvi del končal z rezultatom 12:7. V prvih minutah drugega dela so domači prišli do šestih zadetkov prednosti pri 14:8, da bi spet doživeli slabih nekaj minut in tako gostom dovolili, da so se približali na vsega zadetek zaostanka, ko je bilo na semaforju že 14:13. V nadaljevanju se je prednost domačih gibala med dvema in tremi zadetki prednosti, da bi nato pri 21:17 znova povedli s štirimi zadetki, nato tudi s šestimi, tekmo pa so nato končali s 24:20.

V soboto še enkrat

V soboto se bodo Krčani in Brežičani dobili še enkrat, tudi tokrat v Krškem in tudi tokrat ob 19. uri, le da zdaj v tekmi 12. kroga 1. B slovenske rokometne lige.

RK Sevnica : RK Trimo Trebnje
27:42 (14:23)

RK Sevnica:
Kolman Ti., Mrgole 6, Pinterič, Kolman To., Jahn, Krnc, Kadilnik 1, Kuhar A. 8(3), Kovač 2, Kuhar D. Kroflič, Mastak 3, Žičkar 1, Janev 3.

RK Trimo Trebnje:
Cvetko 2, Kotar Mat. 1, Seferović 4, Dobovičnik 6, Hasić, Kotar Mih. 4(1), Kotar Mar. 2, Udovič 6, Sašek. Majzelj 1(1), Redek 4(1). Brana, Bojanić 4, Grbič 4(1), Horžen 1, Cirar 2.

RK Sevnica 3(3), MRK Krka 4(4)

RK Sevnica 4 min, MRK Krka 6 min

Trebanjci do občutne prednosti že v prvem delu

Prvoligaška ekipa Trebnjega je v torek v Sevnici že od prve minute pokazala, da je prišla po zmago. Domači so goste še ulovili na 3:3, nato pa je rezultat le še narašča, ob polčasu je bilo 14:23, ob koncu srečanja pa je na semaforju pisalo 27:42. Pri domačih je bil z osmimi zadetki najboljši Aleksander Kuhar, pri gostih sta Dobovičnik in Udovič dosegla po šest zadetkov, Bojanić jih je dosegel pet.

RK Radeče Papir nova : MRK Krka
22:37 (10:17)

RK Radeče Papir nova:
Stegne 4, Koritnik 2, Zakošek 4, Kaučič 1, Klinar, Čajko D. 1, Savanović 2, Potočnik 2, Čajko J. 2, Hrovat 1, Ernestl 2, Ivančič 1.

MRK Krka:
Rašo 3, Bevec 3, Didovič, Okleščen 6, Pršina, Tomić, Jakše 9, Klemenčič 1, Rašo D. 1, Batagelj 1, Papež, Brajer, Kukman 3, Windischer 2, Matko, Florjančič 7

RK Radeče Papir nova 2(2), MRK Krka 7(8)

RK Radeče Papir nova 6min, MRK Krka 4 min

Kdo je še napredoval v osmino finala?

Poleg Krčanov, Trebanjcem in Novomeščanov so se v osmino finala uvrstili še igralci RK Dol TKi Hrastnik, RK Gorenje Velenje, MRK Ljubljana, RD LL Grosist Slovan, RD Riko Ribnica, RK Sviš Ivančna Gorica, RK Celje Pivoarna Laško, RK Maribor Branik, RD Koper 2013, tekma med RK Kronos in RD Herz Šmartno bo v četrtek, naslednji torek bo tekma v Grosupljem, na napredovanje pa čakajo še rokometaši RD  Moškanjci Gorišnica ali RD Alples Železniki.