RK Krško : MRK Krka 24:26 (12:13) Padli v prvoligaškem boju (FOTO)

RK Krško : MRK Krka 24:26 (12:13) Padli v prvoligaškem boju (FOTO) Foto: ePosavje.com

Krški rokometaši so v torek odigrali tekmo osmine finala Pokala Slovenije in v prvoligaškem (dvo)boju izgubili z Novomeščani, ekipo MRK Krka. Srečanje se je končalo z rezultatom 24:26 (12:13). Poročilo in fotografije s srečanja v Krškem v nadaljevanju zapisa.

NAŠIH 5:

• V prvem polčasu tesno, v drugem je bilo nekaj več letanja
  • A domači so grizli, grizli in prišli na -2.
  • Pravi prvoligaški (dvo)boj v Krškem!
  • Poteza tekme: Zadetek Bana s hrbtom proti golu in zadetkom na "ajde bok"
  • Igralec tekme: Dobrih 150 gledalcev. Lepo za sredino tedna.

RK Krško : MRK Krka
24:26 (12:13)

RK Krško:
Blaževič, Bogolin, Romih 5(1), Glogovšek 1, Dular 3, Škafar 1, Sobotič 5, Požeg 1, Glaser 2, Kastelic 1, Rantah, Novak 2, Deržič, Vovk, Ban 3, Kodrič.

MRK Krka:
Tomić, Klemenčič, Kukman, Rašo L. 4, Bevec 3, Didovič 2, Okleščen, Pršina 7, Irman, Jakše 4(1), Klemenčič, Rašo D., Batagelj, Papež 2, Brajer, Florjančič 3(2).

Sedemmetrovke:
RK Krško 1(3), MRK Krka 3(4).

Izključitve:
RK Krško 6 min, MRK Krka 12 min.

Prvoligaški boj v Krškem

Posavsko-dolenjski derbi se je začel z vodstvom Krčanov, a nadaljeval s pobudo gostov. Domači so v prvem delu lovili Novomeščani in jih v 28. minuti z zadetkom Sobotiča tudi ujeli, a je minuto pozneje rezultat polčasa 12:13 postavil Matko.

Prišle so krške minute

V drugem delu so gostje pobegnili na dva zadetka prednosti, Glaser in Kastelic sta izenačila na 14, Romih in Sobotič pa povedla Krčane na 16:14. Gostje, tokrat odeti v sive dreve, so po seriji 6:1 v 42. minuti vodili z 17:20, tako da je domači trener Šerbec vzel minuto odmora. Večjega preobrata še ni bilo, v 47. minuti so Novomeščani vodili celo s petimi zadetki prednosti, pri 19:24, nato pa so sledile krške minute, a kaj več od domače serije 5:2 in končnega rezultata 24:26 ni šlo, napredovanja v četrtfinale pa so se tako veselili gostje.

Kako naprej?

Krčane zdaj v petek čaka še zadnje letošnje srečanje v 1. B slovenski rokometni ligi, ko bodo v tekmi 13. kroga prvenstva gostovali v Radečah. Za vse navijače krških rokometašev še informacija, da se petkova tekma prične ob 19. uri.