RK Radeče : RK Krško 25:33 (13:17) Posavski derbi Krčanom (FOTO)

RK Radeče : RK Krško 25:33 (13:17) Posavski derbi Krčanom (FOTO) Foto: ePosavje.com

S tekmo 13. kroga v 1. B slovenski rokometni ligi v Radečah so domači in gostje iz Krškega končali prvo polovico prvenstva. Srečanje so z rezultatom 25:33 (13:17) dobili Krčani.

NAŠIH 5:

• Po remiju z Brežičani in porazom s Krko spet veselje v Krškem
  • V prvem delu Krčani kar rezervirano, v drugem polčasu prepričljivo
  • Srečno novo leto, hitro pisati Božičku za zaenkrat še prvoligaške sanje
  • Poteza tekme: V protinapadu Krčanov skoraj pa objem Bana in Vovka za žogo
  • Igralec tekme: Nuclear Power Boysi na tribuni. O, da!

RK Radeče Papir nova : RK Krško
25:33 (13:17)

RK Radeče:
Kaučič, Stegne, Koritnik 1, Klinac, Zakošek 7(1), Savanović 2, Čajko D. 1, Potočnik 1, Čajko J. 1, Hrovat 1, Ernestl 7(3), Ivančič 4.

RK Krško:
Škalički, Blaževič, Romih 3, Glogovšek 3, Dular, Škafar 2, Sobotič 7, Deržič 2, Glaser 5(2), Kastelic 3, Rantah 1, Novak 1, Mlakar, Vovk 2, Ban 4, Kodrič.

Sedemmetrovke:
RK Radeče 4(5), RK Krško 2(3)

Izključitve:
RK Radeče 2 min, RK Krško 6 min

Danes je bila težka, a za nas zelo pomembna tekma, zadnja v jesenskem delu in z zmago ohranjamo stik z vrhom, kar je bil tudi naš cilj. Vedeli smo, da prihajamo v Radeče, ki to jesen igrajo zelo dobro. Kljub težavam s poškodbami so igralci zopet odigrali čvrsto in borbeno, na trenutke tudi navdahnjeno.

Uroš Šerbec, trener RK Krško, po zmagi v 13. krogu 1.B SRL

Šerbec po zmagi v Radečah: "Bila je težka, a za nas pomembna tekma"

Deveta zmaga Krčanov

Krški rokometaši so na najlepši možni način zaključili s koledarskim letom 201, saj so v Radečah prišli do prepričljive zmage, ko se je srečanje končalo z rezultatom 25:33 (13:17).

Uvod v znamenju domačinov

Domači so prevzeli pobudo od prve minute srečanja in si hitro priigrali prednost nekaj zadetkov, v 4. minuti so vodili že s 4:1, a so jih Krčani uspešno lovili, ulovili pa šele v 21. minuti na 10:10, ko je zadel Sobotič. Zeleni so nato vzeli stvari v svoje roke in do konca polčasa prednost le še višali, tako da se je prvi del končal z rezultatom 13:17.

V drugem polčasu nekaj nezbranosti pri Krčanih

Tudi v drugem delu so ob čvrsti obrambi in nekaj napakah domačinov v napadu prednost še povečevali, v 43. minuti vodili tudi že s sedmimi zadetki prednosti pri 17:24. V 45. minuti so domači kaznovali nezbranost krških rokometašev, ko so v napadu z igralcem manj dobili dva zadetka na prazna vrata, tako da je moral besni Šerbec vzeti minuto odmora in igralcem povedati nekaj krepkih. Že v naslednjem napadu je zadel Kastelic za 19:25, v nadaljevanju drugega dela pa so gostje iz Krškega uspeli zadržati niti igre v svojih rokah in tako srečanje z rezultatom končali z deveto letošnjo zmago.

VIDEOZAPIS

Gneča na vrhu lestvice

Krčani so se tako z 20 točkami izenačili s Slovenjgračani in Slovanom, le da imajo omenjeni tekmo manj, prvo mesto na lestvici pa so po zmagi v Črnomlju prevzeli Izolani.

Te zanima šport v Posavju?

Pridruži se nam na Facebook strani Šport v Posavju:

Brežičani izgubili doma, zadetkov skupaj kar 78

Že v četrtkovi tekmi so Brežičani v domači dvorani izgubili z ekipo RD Herz Šmartno, ko je bilo 37:41 (19:20).