RK Krško : RK Mokerc - KIG 41:30 (21:13) Visoka zmaga! (FOTOGRAFIJE)

RK Krško : RK Mokerc - KIG 41:30 (21:13) Visoka zmaga! (FOTOGRAFIJE) Foto: ePosavje.com

Prvo tekmo 18. kroga 1. B slovenske rokometne lige so v četrtkovem večeru v Krškem dobili domači s prepričljivih 41:30 (21:13). Zmagovalec je bil takorekoč znan že v prvem polčasu, prednost ob polčasu +8 je ob koncu narastla na +11

RK Krško : RK Mokerc - KIG
41:30 (21:13)

RK Krško:
Škalički, Blaževič, Romih 4, Glogovšek 2, Dular 2, Škafar, Sobotič 5, Dragan 3, Glaser 3 (2), Kastelic 6, Rantah 4, Deržič 1, Novak, Mlakar 2, Vovk 7, Ban 2.

RK Mokerc - KIG:
Grudnik, Kastelic, Žagar Ž. 1, Žagar M. 2, Bučar 2, petek, Comino 1, Legen 1, Štamcar, Makivić 7, Kalabič 2, Gorišek 3, Tabaković 7(2), Leš 3 (3).

Sedemmetrovke:
RK Krško 2(2), RK Mokerc - KIG 5(6).

Izključitve:
RK Krško 8 min, RK Mokerc - KIG 2 min.

Krški stroj melje naprej

Krški rokometni mlin melje naprej. Tokrat so v dvorani ŠC Krško - Sevnica premagali ekipo RK Mokerc z Iga. Že uvodne minute so nakazale, da bo pot proti zmagi tokrat bolj enostavna, kot je bila na katerih drugih tekmah. Krčani so si visoko prednost priigrali že v prvem polčasu, ki se je končal z rezultatom 21:13, v drugem pa so strelsko razpoloženje zadržali in na koncu slavili z 41:30. Pri Krčanih so bili najbolj razpoloženi Vovk (7), Kastelic (6) in Sobotič (5), pri gostih sta 7 zadetkov v statistiko zapisala Tabaokvić in Makivić.

Na tekmo smo se dobro pripravili. Ekipa Mokerca je zelo neugodna ekipa, v primerjavi z zadnjimi tekmami nam je napad lepo stekel, morda smo na koncu dobili preveč lahkih zadetkov. To je dobra popotnica pred derbijem naslednjo soboto v Izoli.

Goran Brečko, pomočnik trenerja članske ekipe RK Krško.

Kako naprej?

Krčane naslednjo soboto čaka prvenstveni derbi, ko odhajajo na gostovanje v Izolo. Tekma bo v soboto, 9. marca, ob 19. uri.