Krčani iz pekla v Izoli brez točk 27:24 (13:11) (VIDEO)

Krčani iz pekla v Izoli brez točk 27:24 (13:11) (VIDEO) Foto: ePosavje.com

V derbiju 19. kroga 1. B slovenske rokometne lige so krški rokometaši v izolskem peklu pred polno dvorano izgubili z rezultatom 27:24 (13:11)

RD Butan Plin Izola : RK Krško
27:24 (13:11)

RD Butan Plin Izola:
Gregorič, Jurič, Smej, Božič 3, Beganovič 9(3), Zorič - Stepančič, Allesio, Brumen 6(3), Redžič, Vukovič, Peharc, Poberaj 4, Nikolič 1, Čolić, Gašperšič, Husić.

RK Krško:
Romih, Glogovšek, Dular 2, Škafar 1, Sobotič 1, Dragan 1, Glaser 4(1), Kastelic 2, Deržič 2, Novak, Mlakar 1, Vovk 6, Ban 4, Blaževič, Škalički, Kodrič.

Sedemmetrovke:
RD Butan plin Izola 6(8), RK Krško 1(2)

Izključitve:
RD Butan plin Izola 6 min, RK Krško 2 min.

Iz pekla v Izoli brez točk

Derbi 19. kroga 1. B slovenske rokometne lige je postregel z vsem, kar prinaša sobotni športni večer. Odlično navijaško vzdušje, prepolne tribune, skoraj 100 krških navijačev in borbena igra na igrišču.

Krčanom v prvem polčasu ni uspelo ustaviti Beganoviča

Krčani so sicer tekmo začeli odlično in kmalu povedli z dvema zadetkoma Kastelica, po zadetku Bana v 6. minuti vodili s 3:1, da bi gostje nato v 15. minuti vodili s 5:3 in prednost nato obdržali do konca polčasa. Gostje niso uspeli ustaviti razpoloženega Beganoviča, ki je samo v 26. minutah prvega polčasa dosegel osem od svojih devetih zadetkov na tekmi. V 28. minuti so Krčani po dveh zadetkih Vovka prišli do znižanja na 11:10, polčas pa se je končal z zadetkom Deržiča in rezultatom 13:11.

Odličen začetek drugega polčasa

Po prihodu iz garderob so krški rokometaši zaigrali odločno in odlično ter v 32. minuti po treh zaporednih zadetkih Bana povedli s 14:15, dve minuti pozneje pa po zadetku Deržiča zadnjič na tekmi povedli, ko je bilo 15:16. Gostje so nato s štirimi zadeki prišli do vodstva 19:16, Sobotič in Dular sta le znižala, ko je Božič v 44. minuti zadel za 20:10, dve minuti pozneje pa Gašperšič za 21:18.

V zadnjih desetih minutah delni rezultat 5:2

V zadnjih desetih minutah srečanja se Krčanom ni uspelo približati domačinom. Še več, domači so od 50. do 59. minute z delnim rezultatom 5:2 (in dvema zadetkoma Glaserja) prišli do rezultata 27:22. Krčani so prek Vovka v zadnjih dveh minutah rezultat le še znižali na končnih 27:24 in v dvorani se je lahko začelo rajanje, na domači strani tribune so zagorele rdeče bakle, na krški desni strani tribune pa se je pokadilo zeleno.