01.04.2019
12:04
Mladi sevniški karateisti so v Žalcu osvojili 5 medalj v športnem olimpijskem karateju.

Mladi karateisti Kluba borilnih veščin Sevnica so na 17. Mednarodnem karate turnirju Žalec open 2019, kjer je nastopilo več kot 250 tekmovalcev iz 42 klubov, osvojili pet novih medalj, tokrat še v športnem olimpijskem karateju.

Prvi je nastopil Gašper Štigl, ki je v konkurenci mlajših kadetov v disciplini Kata vse svoje nasprotnike gladko premagal in na koncu zasluženo osvojil zlato medaljo. Z odličnim nastopom med kadeti se je na stopničke uspelo uvrstiti tudi Amadeju Božiču, ki je osvojil bronasti medalji v Katah in Kumite - športnih borbah. Matic Grilc in Matic Paskvale sta v kategoriji dečkov osvojila oba 3.mesto in na koncu prejela bronasto medaljo.

Naš mladi debitant Anže Kermc, ki je tokrat nastopil drugič, je svoj nastop odlično opravil, vendar pa je za las zgrešil zmagovalne stopničke. Na koncu je osvojil še vedno odlično vendar zanj nehvaležno 5.mesto. Čestitke vsem dobitnikom odličij ter ostalim tekmovalcem za odlične nastope.

Posebna zahvala gre tudi našemu dolgoletnemu sponzorju TANIN Sevnica, d.d. in KOOP, d.o.o. podjetju iz Brežic, ki sta omogočila, udeležbo na tekmovanju.