V Posavju 4.3° C Sreda, 24. 2024
20.10.2020
09:00
Državno prvenstvo v plavanju v Kranju
V Kranju so od četrtka do nedelje izpeljali iz julija na oktober prestavljeno odprto poletno državno prvenstvo v plavanju, na katerem so odlično nastopili člani Plavalnega kluba Celulozar Krško.

Bizjak do treh naslovov državnega prvaka in sedmih medalj

V članski konkurenci tretji v državi na 100m hrbtno

KRANJ V kranjskem olimpijskem bazenu si je, tokrat zaradi razmer samo petčlanska, krška zasedba kadetov in kadetinj si je priplavala 10 finalnih nastopov, Tim Bizjak pa je osvojil kar 7 medalj. Bizjak si je zmago in s tem zlato medaljo med kadeti osvojil na 200 metrov mešano (s časom 2.11,91), 100m hrbtno (1.00,29) in 200m hrbtno (2.14,29 ), srebrn pa je bil na 50 delfin (26,55), 50m prosto (24,86), 50m hrbtno ( 28,38) in 100m delfin (59,05). Ob tem velja zapisati, da je Bizjak v absolutni konkurenci na 100m hrbtno osvojil 3. mesto ter tako postal tretji najhitrejši Slovenec na 100m hrbtno na letošnjem državnem prvenstvu.

Fotogalerija (Foto: Plavalni klub Celulozar Krško):

Odlični tudi ostali Celulozarji

Jan Kozole se je uvrstil v finala na 100 in 200m hrbtno (osvojil je 13. mesto), Anja Vrščaj je na 200m prsno osvojila 10. mesto, Maj Zorko je bil najvišje na 800m prosto, ko je zasedel 10. mesto, Aneja Arh pa 28. na 100m hrbtno. "S tekmo v Kranju se je uradno končala letošnja nenavadna plavalna sezona in le upamo lahko, da bo naslednja vsaj malo bolj normalna," so še sporočili iz krškega kluba.