Četrtek, 28. marec 2024
21.12.2019
21:50
RK Krško : MRK Ljubljana
V 13. krogu 1. B slovenske rokometne lige so krški rokometaši še šestič izgubili. Krčani ne najdejo poti do zmage, Radečani poraženi v zasavskem derbiju, Brežičani doma do točke s Škofljico.

Krčani in Radečani poraženi, Brežičani do točke

RK Krško : MRK Ljubljana 21:28 (10:13)

Krčani so zabeležili še šesti letošnji poraz. Tokrat so bili z 21:28 (10:13) boljši člani MRK Ljubljana. Pri Krčanih je največ zadetkov (4) dosegel Ban, od tega tri s sedemmetrovke, trikrat je bil uspešen Sobotič, po dva zadetka pa so v statistiko zapisali Glogovšek, Škafar, Zorič, Dragan in Vovk.

RK Brežice : ŠRD Škofljica Pekarna Pečjak 28:28 (11:16)

Že v petek so Brežičani doma s Škofljico odigrali neodločenih 28:28. Ob zaostanku po prvem polčasu z 11:16 so v drugem delu srečanja zaigrali veliko boljše in prišli do devete letošnje točke. Pri domačih je največ zadetkov dosegel Kučič (8), s po šestimi zadetki sta se med strelce vpisala Perko in J. Tomše.

RD Rudar : RK Radeče Papir Nova 29:21 (14:14)

V zasavskem derbiju so v Trbovljah slavili domačini. Radečani so se v prvem polčasu še dobro in dolgo upirali, prvih 30 minut se je končalo z rezultatom 14:14, v drugem delu pa so domačini hitro naredili razliko in nato zmagali z 29:21. Pri Radečanih je bil najboljši strelec Marušič (10), Vasić Kranjc jih je dosegel 5.

In kako naprej?

Rokometaši v 1.B ligi odhajajo na zimski premor, naslednji krog bo na sporedu šele 1. februarja. Radečani igrajo pri Slovanu, Brežičani doma s Ptujem, Krčnai pa v gosteh pri Škofljici.