V Posavju 5.7° C Torek, 23. 2024
02.12.2019
11:47
Tretji razvojni pokal v Mariboru
V soboto so v Mariboru gostili plavalno tekmo Plavalne zveze Slovenije, ki je štela za 3. razvojni pokal. Na tekmovanju je nastopilo 15 plavalcev krškega Celulozarja.

Ema Menoni trikrat na najvišji stopnički

Na odru za zmagovalke tudi Sara Dobnik

MARIBOR Nastopi so bili zelo uspešni, saj so priplavali štiri medalje in kopico norm za zimsko državno prvenstvo. Najuspešnejša plavalka je bila Ema Menoni, ki je kar trikrat stopila na najvišjo stopničko in sicer na 50m prosto, 100m delfin in 200m prsno. V disciplini 200m prsno ji je družbo na stopničkah s tretjim mestom delala Sara Dobnik.

Več uvrstitev med deseterico

Med deseterico so se uvrstili Maša Vasiljević s četrtim mestom na 200m delfin, prav tako četrti je bil Matija Osetič na 1500m prosto, Florijan Resnik šesti na 1500m prosto in sedmi na 200m delfin, Luka Ferenčak osmi na 1500m prosto, Matija Marolt deveti na 1500m prosto ter Nejc Kapušn deseti, prav tako na 1500m prosto.

Fotogalerija (Foto: Plavalni klub Celulozar Krško):

Štafeta 4x50 prosto  na 6. mestu

Tudi štafeta 4x50m prosto v postavi Osetič, Kapušin, Ferenčak in Marolt je bila uvrščena med deset, saj so se uvrstili na šesto mesto. Pohvale za odlično plavanje si zaslužijo tudi Tin Babič, Anej Jurčič, Nejc Kranjc, Anej Krušič, Svit Lenartič, Živa Ribič Vene in Nina Tomše za odplavane osebne rekorde.