Petek, 29. marec 2024
07.05.2019
08:53
Na praznične dni se je ekipa sevniških kickboksarjev odpravila na mednarodni kickboxing turnir Popovača open na Hrvaško.

Na turnirju, kjer je nastopilo preko 200 tekmovalcev iz Hrvaške, Bih in Slovenije, smo osvojili kar 3 odličja. Naš komaj 11-letni Tadej Božič se je prvič preizkusil v kickboxingu in v kategoriji starejših kadetov 13-15 let uspešno opravil svoj debitantski nastop. V finalu je naletel na bolj izkušenejšega in starejšega hrvaškega borca, ki se mu je takoj postavil po robu, vendar pa je bil izid po dveh rundah v korist hrvaškega tekmeca. Na koncu je Tadej kljub temu zasluženo osvojil srebrno medaljo.

Naš zadnji finalist v članski konkurenci Blaž Pečnik pa se je najprej pomeril v Light contactu kjer je osvojil srebrno medaljo, na koncu pa še v Kick lightu, kjer se je v kategoriji -74 kg pomeril s hrvaškim reprezentantom in dvoboj tesno izgubil. Blaž je zasluženo osvojil še drugo srebrno medaljo in bil naš najboljši tekmovalec turnirja.