02.08.2019
18:17
Drugi dan državnega združenega prvenstva v plavanju v Kranju so Celulozarji znova stopili na zmagovalni oder, tokrat v konkunreci mladincev na 800m prosto Matic Močnik in Alen Jular.

Matic Močnik in Alen Jular do medalj na 800m prosto

KRANJ V petkovem programu sta do medalj priplavala mladinca Matic Močnik in Alen Jular. Močnik je s časom 9:46.81 v konkurenci mladincev osvojil srebrno medaljo, Alen Jular je bil z 10:14.11 tretji in se na zmagovalnem odru pridružil klubskemu kolegu.

Bizjak popoldne v finalu na 100m prosto

Tim Bizjak je v popoldanskem finalu na 100m prosto med kadeti osvojil 9. mesto, s časom 55.82 je za 27 stotink popravil dopoldanski čas 56.09 in se kot drugi Celulozar v novejši klubski zgodovini na tej razdalji spustil pod 56 sekund. Do klubskega rekorda Gregorja Povheta iz julija 1995 mu manjka še 83 stotink. V finalu na 200m mešano je Tim med kadeti osvojil 8. mesto.

Odlično tudi ostali Celulozarji

Maj Zorko je na 800m prosto osvojil absolutno 18. mesto, odlično pa sta nastopila tudi Peter Kržan in Jakob Močnik.