V Posavju 5.8° C Sreda, 24. 2024
25.11.2019
08:56
Krški rokometaši so v 9. krogu 1. B slovenske rokometne lige v domači dvorani gostili ekipo Slovana, srečanje se je končalo z rezultatom 20:21 (11:12). Četrti letošnji poraz zelenih rokometašev.

RK Krško : RD LL Grosist Slovan
20:21 (11:12)

RK Krško:
Mlakar 6(4), Zorič 3, Rantah 3, Škafar 2, Dragan 2, Romih 2, Ban 1, Glaser 1, Novak, Glogovšek, Dular, Blaževič, Škalički, Sobotič, Vovk, Orter.

RD LL Grosist Slovan:
Sankovič 6, Skušek 4(1), Jovičič 4, Serdinšek - Ekart 3, Selakovič 1, Topolovec 1, Dragar 1, Komar, Čemas, Svečko, Bandalo - Magrič.

RK Krško 5(4), RD LL Grosist Slovan 1(1)

RK Krško 12 minut, RD LL Grosist Slovan 10 minut.

Četrti letošnji poraz

Krčani v prvem polčasu vodili za 3

Krški rokometaši so vihravo odprli srečanje in po šestih minutah že vodili s 5:2, prednost pa uspeli zadržati vse do izenačenja gostov v 15. minuti na 7:7. Pobudo so nato prevzeli Ljubljančani in v 22. minuti je Sankovič zvišal na 8:10. Tri minute pozneje je Ban izenačil na 10, v 27. minuti je Rantah postavil rezultat polčasa 11:12.

V drugem lovili zaostanek tudi -3

V nadaljevanju so gostje do 44. minute in izenačenja Zoriča na 15:15 vodili tudi že s tremi zadetki prednosti, do 51. minute pa so domači vseskozi lovili goste z zadetkom zaostanka. V 55. minuti je Jovičič zvišal rezultat celo na 17:20, domači so se spustili v lov in v 58. minuti je Mlakar po sedemmetrovki znižal na 19:20, da bi minuto pozneje Jovičič s svojim četrtim zadetkom zvišal na 19:20. Zorič je nato znižal rezultat na 20:21, v zadnji minuti so imeli domači še igralca več, a rezultat na semaforju se žal ni spremenil in Krčani so zabeležili še četrti letošnji poraz.

Kako Radečani in Brežičani?

Radečani so v Igu s 25:37 premagali domači ŠD Mokerc - KIG, Brežičani so v Hrastniku izgubili s 30:28.