V Posavju N/A° C Sobota, 20. april 2024
21.12.2020
15:42
MRD Dobova
V 14. krogu 1. rokometne lige so dobovski rokometaši v soboto gostili ekipo Jeruzalem Ormoža in prišli do četrte letošnje zmage.

MRD Dobova : Jeruzalem Ormož
29:26 (13:8)

MRD Dobova:
Bradeško, Dragan 2, Seferović, Leben, Jezernik 1, Košir 3, Mlakar 3(2), Šešić 3, Glaser 4, Raguž 5, Kozolić, Sintič 8, Mijušković, Blaževič, Šibanc.

Jeruzalem Ormož:
Bogadi 2, Šoštarič, Čudič 6(5), Žuran 2, Hebar 5, Šulek 1, Kocbek 5, Balent, Kosi 1, Krabovanj 4, Krasnič, Cilger, Skledar, Zemljič.

Sedemmetrovke:
MRD Dobova 2(5), Jeruzalem Ormož 5(5).

Izključitve:
MRD Dobova 10 minut, Jeruzalem Ormož 6 minut.

Četrta zmaga v 14. krogu prvenstva

V prvem polčasu vodili tudi +8

DOBOVA Dobovčani so srečanje 14. kroga 1. slovenske rokometne lige odprli z zadetkom Raguža. V nadaljevanju srečanja vodstva niso izpustili iz rok, v 10. minuti so vodili s 5:2 po zadetku Sešića, Sintič je deset minut pozneje zadel za 10:3. Do konca polčasa so se gostje iz Ormoža le prebudili, zadnjih deset minut srečanja so dobili z delnim rezultatom 3:5, polčas pa se je končal z 13:8 za domačine.

Izenačen drugi polčas

V drugem delu je bilo srečanje veliko bolj izenačeno, v 40. minuti so se gostje po zadetku Čudiča s sedmih metrov približali na dva zadetka zaostanka na 17:15, a sta Dragan in Sintič (dvakrat) poskrbela za +5 v 45. minuti. Takšno prednost so imeli domači tudi v 57. minuti, ko je bil izključen Mlakar.

Prednost se je topila...

Prednost se je začela topiti, v 59. minuti je domači trener Teraš vzel minuto odmora, po kateri je Bogadi zadel za 28:25. Nekaj trenutkov kasneje je bil omenjeni izključen, pri domačih še Raguž in Krabonja je v zadnji minuti znižal na 28:26. Domačo zmago je nato z zadetkom potrdil Jezernik, končni rezultat srečanja je bil 29:26.